Udeležence sta uvodoma nagovorila francoski veleposlanik v Sloveniji Olivier de la Baume in minister za zdravje Dušan Keber, ki je poudaril, da bo morala slovenska država glede homeopatije nekaj storiti tudi na področju predpisov.
Homeopatsko zdravljenje se je po besedah ministra Kebra ponekod po Evropi razvijalo skupaj z uradno medicino in čeprav homeopatija ni bila deležna večje pozornosti, dejstvo, da še vedno obstaja, kaže na moč te vrste zdravljenja. Regulativo na tem področju bo potrebno urediti tudi v Sloveniji, je dejal Keber in dodal, da je ministrstvo za zdravje pred približno letom dni pripravilo pravilnike glede predpisovanja homeopatskih zdravil, "ki so precej strogi, saj bolj omejujejo kot sproščajo to področje, za kar bomo verjetno še deležni kritik". Ob tem je izrazil še pričakovanje, da bo tudi današnji posvet prispeval k spremembam na tem področju.
Udeležence je nagovoril tudi francoski veleposlanik v Sloveniji Olivier de la Baume, saj sta konferenco v sodelovanju s francoskim združenjem UBIFrance in slovenskim ministrstvom za zdravje pripravila gospodarski oddelek francoskega veleposlaništva in Gospodarska zbornica Slovenije. Med drugim je povedal, da je bila homeopatija deležna veliko razprav in tudi napadov s strani uradne medicine, še vedno pa je v zvezi s homeopatskim zdravljenjem pri ljudeh prisoten nekakšen strah. Po njegovem homeopatija samo dopolnjuje uradno medicino in ne preprečuje klasičnega načina zdravljenja, v Franciji pa so uredili tudi zakonodajo na tem področju, zato imajo ljudje možnost izbire načina zdravljenja.
De la Baume je mnenja, da homeopatija postaja vse uspešnejša in ima prihodnost, kar je podkrepil tudi z nekaterimi podatki. V Franciji namreč začetki uporabe homeopatije segajo v leto 1965, danes pa že približno 40 odstotkov Francozov uporablja tudi homeopatska zdravila. Podobno je tudi v Nemčiji, interes za tovrstno zdravljenje se kaže v ZDA, precej manj pa se takšno zdravljenje uporablja v južni Evropi. Ob tem se je obrnil še na ministra Kebra in poudaril, da so stroški za zdravstvo ena glavnih skrbi tako v Franciji kot Sloveniji, zato je potrebno izkoristiti in raziskati vse možne poti, ob tem pa izrazil upanje, da današnja konferenca predstavlja začetek nove oblike sodelovanje med državama.