Po njihovih pojasnilih gre za napako, povezano z vgradnjo horizontalnega stabilizatorja, ki se nahaja na repu letala, da ohranja ravnotežje med letenjem. Zato bodo morali pregledati vseh 90 letal in jih bodo šele nato dostavili naročnikom. V družbi računajo, da bo popravilo posameznega letala trajalo do dva tedna.
Glede letal, ki imajo napako in so že v uporabi, so dejali, da težava ne vpliva neposredno na varnost letenja, kar je potrdila tudi ameriška zvezna uprava za letalstvo. Ob tem pri Boeingu še niso znali napovedati, ali bodo ta letala potrebovala nadgradnjo.
Proizvodnjo letal tipa Dreamliner, ki velja za enega najpomembnejših Boeingovih modelov, so v zadnjih letih spremljali številni zapleti. Zaradi različnih proizvodnih napak je bila njihova dostava med majem 2021 in avgustom 2022 ustavljena.
Letos februarja je moral Boeing za nekaj tednov znova ustaviti dobave tega modela. Ob zadnjem ponovnem certificiranju letal je ameriška zvezna uprava za letalstvo napovedala, da bo v prihodnje pregledala vsako na novo izdelano letalo 787 posebej.
V družbi so zagotovili, da nove težave niso povzročile ustavitve proizvodnje modela 737, saj ocenjujejo, da gre za "minimalne motnje, ki zahtevajo le manjše spremembe". Prejšnji teden so napovedali, da bodo proizvodnjo modela povečali s treh na štiri letala na mesec.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.