Krimovke v Stožicah razbile danske nasprotnice

Ljubljana, 14. 09. 2024 19.48 | Posodobljeno pred 3 dnevi

Ž.Ž., M.D.
26

Rokometašice Krima Mercatorja so v Stožicah slavile na prvi domači tekmi v novi sezoni. Na obračunu Lige prvakov so z desetimi goli prednosti ugnale dansko ekipo Nykobing in pred domačimi navijači tekmo dobile s 35:25. Večino prednosti so si nabrale že v prvem polčasu, ki so ga dobile z osmimi goli razlike, v drugi polovici tekme pa so nadaljevale z izvrstno predstavo in jo naskok pred Dankami le še povečale.

• Analiza obračuna Krim Mercator - Nykobing
    01:53
    Analiza obračuna Krim Mercator - Nykobing
  • Napoved prvega domačega evropskega obračuna Krimovk
    04:26
    Napoved prvega domačega evropskega obračuna Krimovk

V ljubljanski ekipi se je kar 12 igralk vpisalo med strelke. Najboljši strelki na strani Krimovk sta bili Ana Gros in nova pridobitev Grace Zaadi Deuna, ki sta prispevali pet zadetkov. Štiri gole so prispevale Tatjana Brnović, Tamara Horaček in Tamara Mavsar. Junakinja tekme pa je s trinajstimi obrambami bila tudi domača vratarka Amra Pandžić. Pri gostujoči ekipi se je izkazala Zoe Sprengers s šestimi zadetki.

EHF Liga prvakinj: Krim Mecator Ljubljana - Nykobing
EHF Liga prvakinj: Krim Mecator Ljubljana - Nykobing FOTO: VOYO

Danke so sicer tekmo bolje otvorile in dosegle prvi zadetek na tekmi, Krimovke pa so kmalu izenačile. V prvih minutah nato nismo videli veliko zadetkov. Tekma se je razživela, ko je drugi gol za Krimovke dosegla Gros in svojo ekipo popeljala v prvo vodstvo na tekmi.

Domačinkam je nato igra stekla in z dvema zaporednima zadetkoma so povedle s 3:1. Izkazala se je tudi nova pridobitev Krima Zaadi. Prednost so do sredine prvega polčasa povečale na štiri zadetke. V 18. minuti je Tjaša Stanko poskrbela za novo najvišjo prednost Krimovk, + 5, kmalu zatem pa je 26-letnica prednost še dodatno povišala na sedem golov.

Danke so bile v drugi polovici prvega polčasa povsem nemočne, uspevalo jim ni niti iz sedmih metrov, saj je v vratih blestela Amra Pandžić. Izvrstna vratarka je zaklenila vrata in Ljubljančanke so do konca prvega polčasa prišle do osmih golov naskoka (18:9).

Tudi v drugem polčasu so Krimovke igrale odlično in ohranjale prednost iz drugega polčasa. Po desetih minutah igre v drugi polovici je po novi obrambi Pandžić in lepem strelu Gros domača ekipa povedla že za devet, Tatjana Brnović pa je prednost Krimovk povišala na okroglih deset golov prednosti. Toda domačinke se niso ustavile, Zaadi je naskok še povišala in trenerja Nykobinga Jakoba Larsena prisilila v minuto odmora. Le dve minuti kasneje pa so Krimovke po golih Zaadi in Jovanke Radičević povišale na +12 (27:15), kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi.

V naslednjih minutah so se Danke nekoliko pobrale in zaostanek stopile na sedem točk, trener Krimovk Dragan Adžić je zato posegel po minuti odmora. Poteza se je obrestovala, saj so Ljubljančanke slabih deset minut pred koncem tekme uspele razliko ponovno povišati na +9, ki je niso več zapravile. V zadnji minuti je Tamara Mavsar zadela za 10. gol prednosti in postavila končni izid tekme 35:25.

"Pred tekmo si nisem predstavljala, da bo tako visoka zmaga. Me veseli, da smo, ko smo v drugem polčasu že začeli malo popouščati, zbistrili glave, se vrnili nazaj in pripeljali zmago do konca bolj lahkotno kot na prejšnji tekmi. Vrhunsko!" je po tekmi dejala izjemna Amra Pandžić.

"Res super tekma z naše strani, držali smo se vseh navodil oziroma vsega, kar smo se dogovorili pred tekmo. Začetek je bil malenkost živčen, ampak za nami je odlična tekma, tako v obrambi kot v napadu. To je to," je bila zadovoljna tudi Ana Gros, ki je bila s petimi zadetki ena najboljših strelk ljubljanske ekipe.