Levinja Kigali je v nemškem živalskem vrtu Leipzig v petek povrgla dva mladiča – prva levja mladiča v tem živalskem vrtu v zadnjih 15 letih.
Tiskovna predstavnica živalskega vrta Maria Saegebarth je za CNN povedala, da je levinja sprva lepo skrbela za svoja mladiča. A to se je spremenilo v ponedeljek zvečer, ko ju je Kigali ubila in pojedla. Pred tem naj ne bi kazala znakov nenavadnega vedenja, prav tako naj bi čez dan jedla normalno. Živalski vrt je novico sporočil po Facebooku, kjer so zapisali, da so zaradi dogodka "šokirani in užaloščeni". Ker je Kigali mladiča pojedla, v živalskem vrtu ne morejo opraviti obdukcije, s katero bi lahko ugotovili, ali sta bila mladiča morebiti bolna, so še zapisali.
Prav bolezen bi namreč lahko sprožila dejanje levinje: "To je naravno vedenje, ki se odvija tudi v naravi," je še dejala Saegebarthova.
Maren Huck iz Univerze Derby, ki se posveča vedenju živali, pa je za CNN dejala, da se podobni dogodki lahko zgodijo tudi v divjini, čeprav so v ujetništvu pogostejši. "Če se mladiči vedejo nenavadno, je to lahko razlog, da živali pojedo svoje potomce," pravi in kot možne vzroke navaja bolezen ali težave v razvoju. "Če se njihov mladič ne odziva ali vede, kot bi se mladič moral, ga ne prepoznajo kot mladiča, materinski čut pa tako odpove."
"To je bolj pogosto v ujetništvu, saj tu obstaja več dejavnikov, ki k temu prispevajo. Na drugi strani pa je manj verjetno, da so živali v ujetništvu podhranjene. V divjini, če samica sama ni dovolj zdrava, je več verjetnosti, da bo pojedla svoje mladiče."
KOMENTARJI (56)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.