Ponavadi smo delali v dveh izmenah, zadnje dni pa neprekinjeno, ponoči, tudi sobote in nedelje, pravi lastnik družinskega podjetja, kjer meljejo in prodajajo moko. Tako veliko je povpraševanje po moki.
"Lahko bi skoraj rekel, da prihaja moka topla na police, da damo prispodobo," pripoveduje.
Že nekaj dni prodajo kar petkrat več moke kot prej.
"Še imamo rezerve, a že uvažamo pšenico, cena je, sploh odkar sta Srbija in Madžarska prepovedali oz. omejili izvoz žit, skočila za 80 odstotkov," pravi Daniel Korošec. A mirijo, kar je najpomembneje – moke ne bo zmanjkalo.
"Z dobavitelji, s katerimi sodelujemo, mislim, da so toliko resni, da se to ne bo zgodilo, in da se naše stranke, redne, nimajo kaj bati, da ne bi bilo moke dovolj."
Tudi v trgovinah je povpraševanje po določenih izdelkih večje.
A tudi trgovci mirijo. Tudi če se zgodi, da kakšnega izdelka zmanjka, je to le začasno, police polnijo sproti, včasih ne uspejo takoj, pojasnjujejo vsi večji trgovci.
V Sparu še pojasnjujejo, da zagotavljajo nemoteno dobavo vseh ključnih izdelkov, in da bo tako tudi v prihodnje. Skladišča so dobro založena, odgovarjajo. Tuš, da je trenutno dovolj zalog in je skrb odveč. Mercator, da so dobave stabilne in varne, ničesar ne primanjkuje. Tudi iz Lidla med drugim sporočajo, da sodelujejo z dobavitelji in skrbijo za nemoteno delovanje dobavne verige. Prav tako iz Hoferja, da ni potrebe po večji zalogi moke, olja in drugih živil.
KOMENTARJI (130)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.