"Profesor menedžmenta, govorec, pisec in geek popularne kulture" sam o sebi na Twitterju zapiše Alf Rehn. Britanski The Times ga je med poslovnimi guruji opisal kot zvezdo prihodnosti in ga uvrstil na seznam 50 najvidnejših poslovnih mislecev (Thinkers 50), četrto leto zapored pa ga uvršča tudi v rubriko "Guru Radar", namenjeno mladim avtoritetam.
Kakšen nasvet bi dali ljudem (in svojim študentom) na njihovi poti, da postanejo uspešni poslovneži?
Kako gledate na vodenje v teh turbulentnih, nenehno spreminjajočih se časih? Kakšno vlogo imajo vodje danes v primerjavi s preteklostjo?

Voditelji so bili pomembni v preteklosti in bodo pomembni tudi v prihodnosti. Vendar to ne pomeni, da bo način vodenja, ki se nam zdi pomemben danes, tudi vplival na našo prihodnost. Ravno nasprotno; voditelji prihodnosti bodo ljudje, ki so zmožni na trenutne načine vodenja ljudi, procesov in projektov gledati racionalno ter jih nadgraditi. Voditelj ne posnema, temveč išče nove poti in nove načine, s katerimi ustvarja gibanje.
Ste v zadnjem času opazili kakšno oglaševalsko kampanjo, ki vam je bila še posebej všeč?
Ne maram reči, da je ena določena kampanja "tista prava", saj s tem, ko nekaj postavimo kot primer, sami sebe omejimo. Če bi rekel, da je kampanja x ali y "resnično huda", bi tvegal, da jo bo kdo želel posnemati, to je pa zadnje, kar želim. Resnično kreativne kampanje so tiste, ki težijo k temu, da so "ne hude" ali pa zmedene ali pa sploh ne delujejo kot oglaševanje. Če mi je kampanja všeč, začnem o njej takoj dvomiti.
Celoten pogovor s poslovnim gurujem Alfom Rehnom lahko preberete na spletni strani Sofa.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.