Odbojka

Slovenski odbojkarji po preobratu do preboja v polfinale lige narodov

Lodž, 28. 06. 2024 22.31 | Posodobljeno pred dvema dnevoma

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca se je v četrtfinalu zaključnega turnirja lige narodov v poljskem Lodžu udarila z Argentino. Slovenci so po dramatičnem četrtem nizu spisali preobrat in na koncu slavili s 3:2. V sobotnem polfinalu se bodo pomerili z Japonsko, ki je v četrtfinalu s 3:0 premagala Kanado.

Varovanci selektorja Gheorgheja Cretuja so redni del tekmovanja končali na vrhu lestvice z 11 zmagami in le enim porazom, medtem ko je Argentina za las ujela najboljšo osmerico s šestimi zmagami in šestimi porazi.

Slovenija se je s predstavniki Južne Amerike letos že pomerila. Na prvi tekmi turnirja v ljubljanskih Stožicah je bila boljša s 3:0, a so bili vsi nizi zelo tesni. Tokrat so Argentinci ponudili precej več odpora, Slovenci pa so do zmage prišli v petem nizu.

Statistika Slovenija - Argentina
Statistika Slovenija - Argentina FOTO: Sofascore.com

Prvi set, v katerem je Slovenija delovala dokaj neprepoznavno, je pripadel argentinskim odbojkarjem. Sledil je odgovor Slovenije, ki je brez težav dobila drugi niz, a nato izgubila tretjega.

Najbolj dramatičen je bil četrti niz, v katerem so imeli Argentinci že zaključno žogico, a se je kot odrešitelj Slovenije izkazal Klemen Čebulj, ki je obračun podaljšal v peti niz.

Ta je pripadel varovancem Cretuja, ki so se na koncu veselili preboja v polfinale. Tam jih čaka dvoboj z Japonsko, ki je s 3:0 ugnala Kanadčane. Skozi tekmo je točke pridno zbiral Tonček Štern, ki je bil z 31 najučinkovitejši igralec.

Francozi ugnali zdesetkane Italijane

Francoska odbojkarska reprezentanca je v četrtfinalu zaključnega turnirja lige narodov v Lodžu po preobratu premagala svetovne prvake Italijane. V polfinalu se bodo v soboto merili z gostitelji Poljaki.

Italijani tako kot na zadnjem turnirju rednega dela v Ljubljani tudi v Lodžu niso igrali s polno postavo. Njihovi glavni zvezdniki so ostali doma, pripravljajo se na olimpijske igre, kljub temu pa so nudili odličen odpor popolni francoski ekipi. Vodili so že z 2:1, a nato izgubili dva izenačena niza in morali čestitati tekmecem.

Pri Francozih je bil z 28 točkami najučinkovitejši Jean Patry, Trevor Clevenot jih je dodal 20. Pri Italijanih jih je Mattia Bottolo dosegel 18. Francozi so bili od tekmecev boljši predvsem v bloku, z njim so dosegli 13 točk, štiri od njih Nicolas Le Goff.