Milan premagal Lecce in skočil na vrh lestvice

Milano, 27. 09. 2024 23.05 | Posodobljeno pred 2 urama

Nogometni velikan Milan je v 6. krogu italijanskega državnega prvenstva na domači zelenici premagal Lecce s 3:0. Vse gole so rdeče-črni dosegli v prvem polčasu. S tretjo zmago v sezoni so se začasno povzpeli na vrh lestvice Serie A.

Varovanci Paula Fonsece so že v prvem polčasu postavili temelje za tretjo zmago v prvenstvu. Po enakovrednem začetku so domači odpor Lecceja strli med 38. in 43. minuto, ko so zadeli trikrat. Natančni so bili Alvaro Morata, Theo Hernandez in Christian Pulisic.

V drugem polčasu so si domači malce otežili delo po rdečem kartonu Davideja Bartesaghija v 80. minuti, a razmerij moči na zelenici to ni spremenilo.

Veselje igralcev Milana
Veselje igralcev Milana FOTO: AP

Milančani so z 11 točkami začasno skočili na vrh lestvice, ki si ga delijo s Torinom, ki je po petih tekmah še neporažen s tremi zmagami in dvema remijema.

Udinese, ki zaseda visoko četrto mesto in pri katerem igrajo Slovenci Jaka Bijol, Sandi Lovrić in David Pejičić, bo v soboto gostil aktualnega prvaka Inter iz Milana. Venezia, pri kateri si kruh služi Domen Črnigoj, pa bo v nedeljo gostovala pri Romi.

V soboto bosta še tekmi Genoa - Juventus in Bologna - Atalanta, v nedeljo pa Torino - Lazio, Como - Verona, Empoli - Fiorentina ter Napoli - Monza. Krog bosta v ponedeljek sklenila Parma in Cagliari.