Ste si kdaj privoščili nakup, ki ste ga partnerju zamolčali? Niste edini. Glede na raziskave, ki jih je objavila spletna stran CNN money, ste čisto povprečen potrošnik, oziroma potrošnica. Kar osemdeset odstotkov ljudi, naj bi svoje zapravljanje občasno prikrilo pred partnerjem, oziroma partnerico. Pri tem naj bi bili moški malce bolj ‘skrivnostni’.
Med skrivnimi nakupi so tudi različne naprave in napravice, nakit, kozmetika in obiski kozmetičnega salona ali frizerja. Še bolj pogosto, kot skrivanje nakupov, je prikrivanje resnične vrednosti kupljene stvari. „A ti čevlji? Ah te so še iz lanskih razprodaj. Ne vem natančno koliko so bili. Nek drobiž.“ Zveni poznano?
Torej skrivanje računov, bančnih izpiskov in raznih predmetov, za katere je bolje, da ostanejo skrivnost, je v današnjem svetu nekaj normalnega. Vsekakor take skrivalnice niso ravno dober temelj za grajenje zaupanja. Prenašajo se tudi na otroke, saj poznate stavek: "Pa ne povej očiju/mamici“.
Od zamolčanih nakupov do finančne nezvestobe
Prikrivanje nakupov lahko sčasoma preide v navado, vrednosti nakupov pa poletijo v nebo. Od tu do finančne nezvestobe je samo majhen korak, ki ga lahko tako moški kot ženske hitro prestopijo. S tem pa na tehtnico (nevede) postavijo ljubezen.
Če imate slab občutek ali ste partnerja celo že kdaj ujeli pri finačnih lažeh, bodite pozorni na naslednje znake. Sume vam lahko vzbudi dejstvo, da želi skupne finance urejati sam, kljub temu, da jih vi želite urejati skupaj. Med znaki, da vam partner prikriva svoje finančno stanje je obrambni nastop in spreminjanje teme vsakič, ko tema pogovora postanejo finance. Nenavadno je, če vaš partner nenadoma spremeni nakupovalne ali plačilne navade in zapravi celo več, kot zasluži.
Če sta v času vajinega razmerja morebiti že vzela tudi skupen kredit, je izjemnega pomena, da razmislite tudi o ustreznem življenjskem zavarovanju. Če ima partner/-ica težave s finančno nezvestobo, namreč nikakor ne smete tvegati, da bi v primeru, če kateri izmed vaju ostane brez službe, se poškoduje, zboli ali v najhujšem primeru umre, finančno breme kredita (in morebitnih ostalih dolgov) v celoti padlo na drugega – ali še huje na vajine potomce.
Bodite pozorni tudi na to, kako so finance urejali partnerjevi starši, saj se vzorci ravnanja pogosto prenesejo iz družinskih odnosov. Svoje početje pogosto prikrivajo tako, da brišejo sledove iskanja po spletu za seboj. In nenazadnje, če opazite, da partner glede financ laže drugim, bo zelo verjetno lagal tudi vam.
Finančna nezvestoba v večini primerov privede do nesoglasij v razmerju in zmanjšanja zaupanja. V več kot desetini primerov pa celo do ločitve ali prekinitve razmerja.
Sponzorirana vsebina