Da je slovenska vlada določila 14-dnevni rok, je po poročanju avstrijske tiskovne agencije APA potrdila tiskovna predstavnica Patrie Satu Palm.
Palmova naj bi med drugim potrdila tudi, da je slovenska vlada uradno zavrnila kakovostni prevzem prvih devetih dostavljenih vozil, saj naj ta ne bi prestala preizkusov, ki jih je slovensko ministrstvo za obrambo opravilo v preteklih tednih. Ministrstvo se je zato v petek pritožilo nad kakovostjo oklepnikov in Patrii postavilo 14-dnevni rok, v katerem mora pomanjkljivosti odpraviti.
APA je sicer že oktobra poročala, da je Patria v oklepnike, namenjene v Slovenijo, namestila 20 rabljenih oborožitvenih postaj, predvsem zaradi težav z dobavo oborožitve s strani norveškega proizvajalca Kongsberg. Rabljena oprema naj bi bila po besedah tiskovnega predstavnika finske vojske v lasti vojske nekaj let, vendar je niso uporabljali. Iz Patrie pa so tedaj sporočili, da je 20 oborožitvenih postaj tako rekoč novih, saj so bile uporabljene izključno za testiranje in odgovarjajo vsem zahtevam.
Sicer pa se je 278 milijonov evrov vreden posel med Slovenijo in Patrio zapletel, potem ko je policija zaradi suma korupcije začela preiskovati domnevno vpletene v Sloveniji, Avstriji in na Finskem. Med osumljenimi so nekdanji direktor Patrie Jorma Wiitakorpi, še nekaj vodilnih mož v Patrii, zastopnik Patrie za vzhodno Evropo Hans Wolfgang Riedl in kanadsko-avstrijski poslovnež slovenskega rodu Walter Wolf. Med drugimi naj bi po poročanju finske televizije podkupnino za sklenjen posel Slovenije s Patrio prejel tudi nekdanji slovenski premier Janez Janša.
KOMENTARJI (22)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.