Po naših neuradnih informacijah naj bi bila groženj deležna tudi sama ministrica Dominika Švarc Pipan. Te naj bi bile tako resne, da ji je bilo odrejeno tudi policijsko varovanje.
Na Policiji so v odgovoru za 24ur.com dejali, da Center za varovanje in zaščito na Generalni policijski upravi (GPU) ministre varuje na podlagi uredbe. "Sami ukrepi varovanja so opredeljeni v Načrtu varovanja, ki pa je označen s stopnjo zaupnosti, tako da vam ukrepov ne moremo razkriti," so zapisali.
Afera, ki je izbruhnila po našem razkritju, da je ministrstvo za pravosodje konec lanskega leta za neverjetnih 7,7 milijona evrov kupilo stavbo na Litijski cesti v Ljubljani, da bi tja preselili tri sodišča, je povzročila veliko političnih napetosti. Če je sprva kazalo, da gre za nesmotrn nakup in da nekdo ni opravil vseh potrebnih raziskav pred nakupom, pa se je čez čas pokazalo, da naj bi bilo ozadje nakupa veliko bolj umazano, kot se je predvidevalo sprva.
Ministrica, ki sicer priznava objektivno odgovornost, je s prstom pokazala na določene funkcionarje znotraj stranke SD, ki naj bi stali za nakupom, zato ne želi odstopiti, saj bi rada najprej razčistila, kdo vse je po njenem vpleten v sporni posel. Očitno si je s svojo držo in obtožbami nakopala sovražnike, podobno pa naj bi si jih nakopali tudi vpleteni v posel.
Več incidentov
Januarja se je zgodilo več incidentov, v katerih naj bi bili fizično napadeni otroci vpletenih v posel oziroma ozadje posla. S pravosodnega ministrstva so za Siol sporočili, da je bila ministrica konec januarja letos pisno obveščena o dveh tovrstnih incidentih, podrobnosti pa zaradi varstva osebnih podatkov ne morejo komentirati.
Ministrica naj bi zadevo takoj predala pristojni notranji službi ministrstva, pošiljatelju, ki jo je obvestil o incidentih, pa je predlagala, naj družini podata prijavo na Policijo. Odgovor pošiljatelja obvestila je bil, naj ministrica v prihodnje odločanje o ukrepih prepusti družinam in naj jih z lastnim ukrepanjem ne izpostavlja po nepotrebnem, trditve ministrstva navaja medij. Švarc Pipanova naj bi o dogodkih sicer redno obveščala tudi pristojne varnostne službe vlade, v zadnjih dneh pa naj bi neposredno grozili tudi njenim najožjim sodelavcem, vpletenim v posel oziroma ozadje posla.
S Policije so nam na naše vprašanje o grožnjah zaposlenim in njihovim družinskim članom odgovorili, da po dosedanjem preverjanju take prijave niso prejeli. Morebitne žrtve pozivajo, da če prihaja do tovrstnih dogodkov, da zadevo prijavijo Policiji. Poudarjajo namreč, da imajo ničelno toleranco do kakršnegakoli nasilja, vsak tak dogodek obravnavajo resno, zagotavljajo. "Naši začetni ukrepi so v prvi vrsti namenjeni takojšnji zaščiti žrtve, zavarovanju dokazov in izsleditvi storilca dejanja," so navedli v odgovoru za našo spletno stran.
Po naših neuradnih informacijah pa naj bi bila groženj deležna tudi sama, zato ji je bilo odrejeno tudi policijsko varovanje, saj naj bi bile te grožnje resne.
KOMENTARJI (1353)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.