hekaton

Podjetje AstraZeneca omogočilo študentom predstavitev inovativnih idej

25. 05. 2024 00.15

Hekatoni veljajo zadnja leta med študenti za eno bolj priljubljenih oblik za predstavitev drugačnih, inovativnih idej in njihov razvoj . Prav zaradi tega in zaradi navezovanja pristnih stikov z mladimi se je podjetje AstraZeneca odločilo, da med študenti farmacije in medicine izvede hekaton, s pomenljivim naslovom Health Hack. Poleg odkrivanja inovativnih idej mladih, je slednje tudi steber za odkrivanje potencialnih kadrov, ki bodo morda lahko v bodoče prispevali k razvoju AstraZenece na slovenskem trgu. O pomenu tovrstnih tekmovanj in iskanju potencialnih kadrov smo se tokrat pogovarjali z Barbaro Ülen, vodjo inovacij in poslovne odličnosti na Balkanu znotraj družbe AstraZeneca.

UI terapevt, aplikacija za mešanje pijač in celovita rešitev za vrtnarjenje

15. 05. 2023 09.52

Minuli konec tedna se je odvil že deveti DragonHack, največji slovenski univerzitetni hekaton. Kreativni misleci, inženirji in razvijalci so se tako pomerili v razvoju najbolj inovativnih rešitev v 24 urah. Na dogodku so lahko delali z najnovejšimi tehnologijami, se povezali z najboljšimi podjetji v tehnološkem sektorju, izboljšali svoje spretnosti in ustvarili nova poznanstva.

Na robotskem hekatonu sestavljali robota za pakiranje izdelkov

30. 03. 2023 17.18

Roboti lahko namesto nas opravljajo marsikatera dela, ki so dolgočasna, nevarna ali umazana. Eno izmed takih del je na primer pakiranje izdelkov v škatle. Zato je podjetje Iskraemeco študentom na tekmovanju robotski hekaton postavilo izziv, napisati program za robota, ki bi pri takem delu zamenjal ljudi. Pa so študentje staknili glave. Roboti namreč sami po sebi ne znajo ničesar, človek je tisti, ki vanje naloži vse podatke. In kot smo lahko videli, so slovenski študentje pri tem zelo uspešni.

Na tekmovanju Hekaton študentje predstavili svoje robote

31. 03. 2022 20.00

Kako bo videti delovni dan naših otrok in vnukov? Pravijo, da jih veliko ne bo delalo enakih del kot mi, saj se industrija vse hitreje avtomatizira. To pa ne pomeni, da bodo ljudje brez služb in da bodo vse delali roboti. Na Fakulteti za elektrotehniko so izvedli tekmovanje, imenovano Hekaton. Študenti so morali v nekaj dneh sestaviti robota, ki bi lahko delal v farmacevtskem laboratoriju. In to je eden od poklicev prihodnosti – najbolj dragoceni ne bodo kadri, ki delajo sami, ampak tisti, ki znajo robota naučiti dela.