Ronaldo najprej zadel, potem pa se osmešil z zapravljeno priložnostjo

Rijad, 29. 04. 2023 12.06 |

Savdski Al Nasr je v petek prekinil niz dveh tekem brez zmage in zanesljivo slavil proti Al Raedu (4:0), s čimer se je vodilnemu Al Ittihadu približal na tri točke zaostanka. Cristiano Ronaldo je na 12. tekmi v savdskem prvenstvu dosegel še svoj 12. zadetek. V polno je meril že v četrti minuti, v drugem polčasu pa se ni izkazal. Najprej je želel s simuliranjem izsiliti najstrožjo kazen, zatem pa je zapravil še stoodstotno priložnost. Več v spodnjem videoposnetku.

Al Nasr se je z zmago zopet nekoliko približal večnemu rivalu, s katerim letos bije ogorčen boj za naslov državnega prvaka. Al Ittihad ima poleg treh točk naskoka še tekmo manj, tako da je pred finišem prvenstva v občutno boljšem položaju. Navijače Al Nasra pa lahko veseli dejstvo, da se je med strelce vrnil Cristiano Ronaldo, ki je v svojem slogu – z glavo – zadel prvi gol na tekmi proti Al Readu, ki ni imel možnosti za uspeh.

Legendarni Portugalec pred tem dve tekmi ni bil med strelci. Al Nasr je v tem obdobju osvojil le točko, potem ko je remiziral z Al Fayho in izgubil z Al Hilalom. Ronaldo je trenutno pri 12 zadetkih, s čimer za najboljšim strelcem kluba, Brazilcem Talisco, zaostaja le še za štiri gole. Najboljši strelec savdske Pro lige je z 18 goli nekdanji napadalec Manchester Uniteda Odion Ighalo