Kiks Borussie v Bochumu, po katerem lahko Bayern prevzame vodstvo

Bochum, 28. 04. 2023 22.33 |

J.B., STA
1

30. krog nemške Bundeslige sta odprla Bochum in vodilna Borussia iz Dortmunda. Zmagovalca nismo dobili (1:1), kar pomeni, da lahko Bayern v primeru zmage nad Hertho znova skoči na sam vrh.

Statistika Bochum – Borussia Dortmund
Statistika Bochum – Borussia Dortmund FOTO: Sofascore.com

Bavarci bodo obračun 30. kroga odigrali v nedeljo doma proti Herthi iz Berlina, ki zaseda dno Bundeslige.

Dortmundčani so bili večino današnjega dvoboja proti Bochumu boljši, a jim nikakor ni uspelo streti borbene in čvrste obrambe domačih na čelu z vratarjem Manuelom Riemannom. Črno-rumeni so si pripravili številne priložnosti, tudi zadeli prek Matsa Hummelsa, a je sodniška trojka upravičeno razveljavila gol.

Edina gola na tekmi sta padla v prvih sedmih minutah. V peti je za Bochum zadel Anthony Losilla, dve minuti kasneje pa je izenačil Karim Adeyemi.

Dortmundčani imajo pred zadnjimi štirimi obračuni na vrhu razpredelnice zdaj 61 točk, Bayern sledi z 59.

Bochum je osvojil pomembno točko v boju za obstanek in se z 28 osvojenimi točkami nekoliko oddaljil od Stuttgarta (25), ki drži 16. mesto. To pelje v dodatni tekmi za nastop v Prvi ligi prihodnjo sezono.

V soboto bodo še tekme Eintracht Frankfurt – Augsburg, Köln – Freiburg, Stuttgart – Borussia Mönchengladbach, Union Berlin – Bayer Leverkusen, Schalke – Werder Bremen, Leipzig Kevina Kampla pa bo izzval Hoffenheim. V nedeljo bo še obračun Wolfsburga in Mainza.