Brooklyn na krilih Duranta do nove zmage

Brooklyn, 30. 03. 2022 07.34 |

M.J., STA
0

Ekipa Brooklyn Nets je v košarkarski ligi NBA s 130:123 doma ugnala Detroit Pistonse. Kevin Durant je bil najboljši strelec tekme z 41 točkami, nekdanji slovenski reprezentančni kapetan Goran Dragić pa je prispeval devet točk. Zasedba iz Brooklyna je trenutno osma na vzhodnem deli lige.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

Nekdanji kapetan slovenske reprezentance Goran Dragić je za Brooklyn v 27 minutah zbral devet točk, šest skokov in tri podaje. Gostje so sredi druge četrtine vodili že za 14 točk, nato pa je sledil delni izid 22:8 za mrežice, ki so povedle z desetimi točkami razlike. Izid je bil nazadnje izenačen na 108:108, nato pa je Durant poskrbel, da je zmaga ostala doma. Kyrie Irving je odigral šele drugo tekmo v Barclays Centru, saj vse do prejšnjega konca tedna ni smel igrati, ker ni cepljen. Tokrat je zbral 24 točk, Andre Drummond je dodal 14 točk in 13 skokov. Novinec Cade Cunningham je podpisal 34 točk za goste iz Detroita.

Branilci naslova, Milwaukee Bucks so Philadelphio 76ers premagali s 118:116. Grk Giannis Antetokounmpo je za zmago ob 40 točkah prispeval že ključno blokado zadnjega meta Joela Embiida 1,6 sekunde pred koncem. Bucks so drugi na vzhodnem delu, kjer zaostajajo le za ekipo Miami Heat. Washington Wizards so doma klonili proti Chicagu Bulls s 94:107, v Los Angelesu pa so Clippers premagali Utah Jazz s 121:115. Utah je peti v zahodni konferenci, osmi pa so Clippers. Lahko se primeri, da nobene ekipe iz mesta angelov ne bo v končnici.

Philadelphia 76ers - Milwaukee Bucks   116:118

Washington Wizards - Chicago Bulls      94:107

Brooklyn Nets - Detroit Pistons        130:123
(Goran Dragić 9 točk, 6 skokov, 3 podaje v 27 minutah za Brooklyn)

Dallas Mavericks - Los Angeles Lakers  128:110
(Luka Dončić 34 točk, po 12 podaj in skokov v 30 minutah za Dallas)

Los Angeles Clippers - Utah Jazz       121:115