Simon je že petkrat premagal pasti te najzahtevnejše dirke na svetu in v svojem razredu, kjer zunanja pomoč (mehanikov) ni dovoljena, najtežje etape končal tudi med najhitrejšimi tremi, a seveda dodatne izkušnje v pesku nikoli niso dovolj. Še posebno letos, ko se pričakuje najtežji Dakar zadnjega desetletja. Podaljšana trasa, visoke sipine in pa težja navigacija z različnimi potnimi knjigami je tisto, kar poleg 5000 kilometrov brezpotnih hitrostnih preizkušenj preži tokrat na dirkače v Savdski Arabiji.
Simon v Emiratih dela kot inštruktor in vodič za terensko vožnjo v puščavi – v šoli, ki jo vodi najboljši in tudi najbolj izkušen arabski motociklistični dirkač Mohammed Balosshi. Tako se uči od mojstra sipin in seveda kljub svojim osmim odpeljanim Dakarjem veliko intenzivneje nabira izkušnje. Za trening je že oddirkal tudi nekaj lokalnih peščenih motokros dirk in tudi dubajsko bajo. Sedaj upa, da bo letošnji Dakar res tako peščen kot obljubljajo organizatorji.

Dakar bo tokrat daljši, s petnajstimi etapami in zahtevnejšo navigacijo. Maratonski krog po skrajnem jugovzhodu Savdske Arabije prav v osrčju puščave Rub al Khali, ki streže z gigantskimi sipinami, pa bi moral biti vrhunec težav, muk in seveda testa znanja in pripravljenosti, če organizator kot že velikokrat iz geopolitičnih razlogov teh etap ne bo okrnil. Simon, po nekaj odličnih rezultatih prav v tem delu minulih Dakarjev, tokrat cilja na skupne stopničke v svojem razredu, v katerem dirkači ne le dirkajo, ampak tudi sami skrbijo za svoj motocikel.

KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.