Udeleženci, ki zasedajo že od 16. septembra, med drugim razpravljajo o izvajanju resolucij varnostnega sveta Združenih narodov v zvezi z Irakom, nerešenem vprašanju uporabe sporazuma o varovanju jedrskih materialov v Severni Koreji, vprašanju uporabe tega sporazuma na Bližnjem Vzhodu ter o jedrskih zmožnostih in grožnjah Izraela.
Omeniti velja, da je Slovenija v redni proračun in v sklad za tehnično sodelovanje za leto 2002 že namenila vsa finančna sredstva. V novo ustanovljeni sklad za boj proti jedrskemu terorizmu je prav tako prispevala znesek v višini 14.000 evrov in se tako pridružila ZDA, Japonski, Veliki Britaniji, Avstraliji in Nizozemski, so sporočili iz uprave za jedrsko varnost.
Vzporedno z zasedanjem generalne konference poteka peti znanstveni forum, ki je letos posvečen obvladovanju obratovalne dobe, vzdrževanju znanja, jedrski zaščiti v okviru jedrske energije in srečanje visokih predstavnikov upravnih organov za jedrsko varnost ter dvostranski in večstranski sestanki, na katerih člani slovenske delegacije dejavno sodelujejo.