Dragan Obrenović je med haaškim procesom priznal, da je sodeloval pri pokolu več kot sedem tisoč Muslimanov v Srebrenici julija 1995. Tožilstvo je zato umaknilo obtožnico proti Obrenoviću za genocid in vojne zločine ter zanj zahtevalo 15 do 20 let zapora.

Sodniki so v obrazložitvi obsodbe pojasnili, da na resnost Obrenovićevih zločinov nakazuje dejstvo, da je imel možnost ustaviti ubijanje, če bi le hotel. Njegova avtoriteta je bila dovolj velika, da bi njegovi podrejeni sledili njegovemu zgledu, če bi odložil orožje, so menili haaški sodniki. Vendar pa so obenem sodniki pri odločitvi glede kazni upoštevali obtoženčevo obžalovanje storjenega, njegovo sodelovanje s sodiščem ter njegovo vedenje pred vojno.
Sodnik Liu Daqun, ki je prebral razsodbo, je poudaril, da izrečena kazen ne sme biti razumljena kot "zmanjšanje resnosti" dogodkov, ki so se zgodili v Srebrenici, temveč se je treba zavedati, da si Obrenović "ni izmislil morilske operacije" in da njegov del krivde ni tako velik kot del ostalih.
Obrenovićev vod smrti

Obrenović je julija 1995 poveljeval t.i. zvorniški brigadi, eni od dveh, ki sta izvedli večino ubojev v Srebrenici. 40-letni nekdanji oficir vojske Republike srbske je maja priznal, da so v Srebrenici izvedli splošen in sistematični napad na muslimansko prebivalstvo, priznal pa je tudi svojo osebno odgovornost v dejanjih, ki pomenijo kršitev temeljnih človekovih pravic.
V okviru enake obtožnice je haaško sodišče minuli teden obsodilo še enega bosanskega Srba. Momir Nikolić bo moral zaradi zločinov proti človečnosti, ki jih je zagrešil med pokolom v Srebrenici, v zaporu odsedeti 27 let. Nikolić in Obrenović sta prva predstavnika vojske Republike srbske, ki sta priznala svojo vpletenost v pokol v Srebrenici. Srbske sile so na območju pod zaščito ZN takrat ubile več kot sedem tisoč Muslimanov. Iz množičnih grobišč so doslej izkopali 5000 trupel.