Guverner jugoslovanske centralne banke (NBJ) Mladjan Dinkič je povedal, da je Bogoljub Karič ponudil, da prvi del davka plača z 29 milijoni zunanjega dolga nekdanje SFRJ, ki ga je njegova družba svojčas odkupila na Cipru. Republiška uprava javnih prihodkov ni sprejela te ponudbe, ker je sedanja vrednost tega dolga po Dinkičevih besedah enaka ničli.
Skupen znesek davka, ki ga mora plačati Astra banka do četrtka, 25. oktobra, je 67,8 milijona mark. Plačilo omenjenega davka je le del težav, s katerimi se sooča ta sektor poslovnega imperija bratov Karič. NBJ je namreč nedavno uvedla nadzor nad celotnim poslovanjem Astra banke, saj je ugotovila, da ni likvidna oziroma da se ukvarja z zelo tveganimi naložbami, ker je skoraj vsa sredstva prenesla na svojo off shore podružnico na Cipru, ta pa jih je posodila t.i. povezanim družbam, ki so v lasti Karičev, in - samim lastnikom. NBJ je naložila banki, da v šestih mesecih povrne omenjena sredstva (približno 70 milijonov DEM) na račune njene centrale v Beogradu. Ta ukrep je izzval preplah med deponenti Astra banke, zaradi česar je zašla v minus v višini 560 milijonov dinarjev (približno 18,5 milijona DEM).
Guverner Dinkič je še povedal, da je vsa sreča, ker je Mobtel Srbija, ki je prav tako v rokah bratov Karič, dobra in dobičkonosna družba, saj dolguje Astra banki 50 milijonov DEM in ima vsak dan priliv v dinarjih, tako da lahko pokrije vsaj del terjatev banke. Toda to je za znamenite brate kaj slaba uteha, saj je tudi Mobtel pod lupo inšpekcije srbskega notranjega ministrstva, ki raziskuje, kolikšen je pravzaprav dejanski delež Karičev v prvem operaterju mobilne telefonije v Srbiji. Po pogodbi naj bi znašal 51 odstotkov, medtem ko je delež PTT Srbija 49 odstotkov. Obstaja namreč sum, da je moskovska družba bratov Karič BK Trade, kot večinska lastnica Mobtel Srbija vložila v skupno podjetje veliko manj kapitala kot pa je dogovorjeno. Po nekaterih ocenah naj bi Karičem v prihodnje ostal samo približno petnajstodstotni delež v Mobtel Srbija, medtem ko se PTT Srbija že spogleduje s tujimi operaterji mobilne telefonije z namenom, da jim proda večinski del te dobičkonosne družbe s skoraj milijon naročniki.