Zdravnika, ki je imel visoko vročino in bolečine v mišicah, so sprejeli na hospitalni oddelek onkološkega inštituta. Dobil je ustrezno terapijo, a njegovo stanje še ni stabilno, je zapisal Remškar.
Kot je poudaril, so do nadaljnjega zaprli sobo dežurnega kirurga, v četrtek pa so se dogovorili za vzorčenje bakterioloških preiskav, predvsem na območju gibanja obolelega, kar so tudi že izvedli. O zadevi so obvestili tudi Zavod za zdravstveno varstvo Ljubljana.
Na onkološkem inštitutu po Remškarjevih zagotovilih redno izvajajo vse ukrepe, ki so zaradi nevarnosti morebitne navzočnosti legionele predvideni za zaščito tako bolnikov kot zaposlenih, pri njih pa veljajo za vodo in vsebnost bakterij strožji pogoji kot v drugih ustanovah, poudarja.
Če bodo potrebni dodatni ukrepi, bodo ti sledili po tem, ko bodo jasne analize bakterioloških vzorcev.
Remškar je sicer za 24ur.com dejal, da so se o primeru pogovorili tudi z infektologom. Jasno je, da bolniki z okužbo legionele niso kužni, a kljub temu je njihov kolega pri njih izoliran.
Zanimalo nas je tudi, zakaj obolelega zdravijo na onkološkem inštitutu. Remškar nam je odgovoril, da je bil pri njih sprejet zaradi simptomov pljučnice in šele laboratorijski izvidi so pokazali, da gre v bistvu za okužbo z legionelo. Takoj po sprejemu je prejel ustrezno terapijo, kar pa po mnenju Remškarja lahko pripišemo dobremu razmisleku dežurnega zdravnika.
KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.