Državna volilna komisija je zbrala tudi glasovnice, ki so jih okrajnim volilnim komisijam poslali volivci v domovih za upokojence, bolnišnicah in zaporih. Teh je bilo 1553, od tega jih je je bilo veljavnih 1518, neveljavnih pa 35. Ti glasovi pa na izide nedeljskega glasovanja niso vplivali in niso prinesli sprememb glede razdelitve poslanskih mandatov ali uvrstitve posameznih kandidatov v državni zbor.
Največ glasov so namenili zmagovalki volitev SDS, ki je prejela 320 glasov. Sledijo ji SD z 211 glasovi, DeSUS z 209, LMŠ jih je prejela 201, SMC pa 140 glasov. Za NSi je glasovalo 109 volivcev, stranko Levica pa je obkrožilo 68 volivcev.
Sledijo ji Stranka Alenke Bratušek s 64 glasovi, SLS z 42 in SNS z 20 volivci. Lista novinarja Bojana Požarja je prejela 17 glasov, Združena levica 15, Solidarnost in Združena desnica pa po 14 glasov. Brez glasov ni ostal niti Andrej Čuš in Zeleni Slovenije, ki so prejeli 13 glasov. Glas manj so prejeli Za zdravo družbo, Dobra država pa je dobila 11 glasov.
Manj kot deset glasov so volivci po pošti namenili strankam Gospodarsko aktivna stranka, Zedinjena Slovenija, GibanjeSkupajNaprej, Piratski stranki Slovenije, ReSET, Socialistični partiji Slovenije in Stranki slovenskega naroda, medtem ko je Naprej Slovenija ostala brez glasu.
In če omenjeni glasovi niso bistveno spremenili izidov nedeljskega glasovanja, pa utegnejo slednje nekoliko spremeniti glasovi volivcev iz tujine, ki jih bodo do sedaj zbranim glasovnicam prišteli v ponedeljek, 11. junija. Tedaj bodo znani končni neuradni izidi volitev in s tem struktura novega sklica parlamenta.
KOMENTARJI (15)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.