Puhan je povedal, da bo delovno razmerje z Delom sklenil takoj, ko bo prekinil z delom na Slovenskih železnicah. Odstopno izjavo z mesta generalnega direktorja Slovenskih železnic je Puhan danes že podal, sprejeti jo mora še nadzorni svet družbe.
Puhan, ki je bil na čelu Slovenskih železnic od aprila letos, je dogovor, da postane predsednik uprave Dela, sklenil v ponedeljek, ko se je sestal nadzorni svet te časopisno založniške družbe. "Ponudbo sem sprejel zato, ker menim, da bom na novem delovnem mestu svoje cilje dosegel lažje kot na Slovenskih železnicah," je svojo odločitev za odhod z železnic pojasnil Puhan.
Z Dela pa so danes sporočili, da Puhan ponujeno priložnost ocenjuje kot velik izziv. "V Delu želim nadaljevati razvojno strategijo podjetja, s pomočjo katere bo Delo ohranilo položaj najpomembnejšega in največjega časopisnega podjetja na slovenskem medijskem trgu," je dejal novi prvi mož Dela.
Puhan obljublja, da se bo pri svojem delu osredotočil izključno na poslovanje podjetja in tako omogočil avtonomnost uredništev. "Na ta način želim ustvariti pogoje dela, ki bodo zagotavljali odličnost vsebin vseh Delovih edicij," je, kot so še sporočili z Dela, zatrdil Puhan.
Na ministrstvu prejeli odstop
Na ministrstvu za promet so danes že prejeli odstop Petra Puhana s položaja generalnega direktorja Slovenskih železnic. Minister Radovan Žerjav pisma sicer še ni odprl, saj se udeležuje ministrskega konference o pomorskih avtocestah in logistiki v Lizboni, so sporočili z ministrstva, kjer Puhanove odločitve za odhod s Slovenskih železnic ne komentirajo. Poudarjajo pa, da so kadrovske zadeve v pristojnosti nadzornega sveta družbe.
Kot pojasnjujejo na prometnem ministrstvu poslovodjo Slovenskih železnic imenuje in odpokliče nadzorni svet družbe. Pričakovati je, da bo namestnik nadzornega sveta zdaj sklical sejo nadzornikov o imenovanju generalnega direktorja.
Kdaj bo sklicana seja nadzornega sveta, zaenkrat ni znano, je povedal član nadzornega sveta Slovenskih železnic Silvo Berdajs.
Nadzorni svet odloča o tem, ali se imenovanje opravi z javnim razpisom ali neposredno. V primeru imenovanja generalnega direktorja brez javnega razpisa se predlaga kandidata oz. več kandidatov in opravi glasovanje, so še pojasnili na prometnem ministrstvu.
Do imenovanja novega direktorja Slovenskih železnic poslovodstvo v sedanji sestavi nadaljuje z delom v skladu z odlokom o preoblikovanju javnega podjetja Slovenske železnice in poslovnikom o delu poslovodstva, navajajo na ministrstvu.
Puhan je tako še eden v vrsti generalnih direktorjev Slovenskih železnic, ki na položaju niso ostali ves, štirileten mandat. Ves mandat je na položaju zdržal le Marjan Rekar, ki je železnice vodil v obdobju 1993-1998, medtem ko so se na položaju direktorja zvrstili še Igor Zajec (1999-2002), Blaž Miklavčič (2002-2004), Boris Živec (2004-2005) in Jože Jurkovič (2005-2006).
Puhan ne bo prejel odpravnine. V njegovi pogodbi zapisani odpovedni rok pa je šest mesecev, medtem ko je v odstopni izjavi, ki jo je danes poslal ministru za promet in nadzornemu svetu, zaprosil za skrajšanje odpovednega roka.
Slivnik brez odpravnine
Danilo Slivnik, ki je v ponedeljek nepreklicno odstopil s položaja predsednika uprave Dela, po odstopu ne bo dobil odpravnine, "ker je sam ne želi in je tudi ni zahteva", so sporočili iz Dela. Slivnik sicer tudi danes ni dosegljiv za komentar glede odstopa s položaja prvega moža Dela, do katerega je uradno prišlo zaradi različnih pogledov na vodenje podjetja.
Slivnik je nadzornemu svetu družbe v ponedeljek podal odstopno izjavo. Delo je vodil od januarja lani, ko je na tem položaju zamenjal Tomaža Peroviča, ki je s tega mesta odstopil. Slivnik je bil na Delu sicer od oktobra 2005 član uprave za tehnične zadeve, pred tem pa je bil glavni in odgovorni urednik tednika Mag.
KOMENTARJI (28)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.