Se še spomnite, kako je leta 2006 pomočnik komandirja policijske postaje Zlatko Gomilšek takratnemu predsedniku vlade Janezu Janši prek spletne strani zagrozil z likvidacijo? Kaj pa Hrvata Josipa Zagajskega, ki je leta 2009 z ročnimi bombami nameraval izvesti atentat na sedanjega predsednika vlade Boruta Pahorja?

Oba so prijeli in ju poslali pred sodišče, vendar, tako pravi SDS, se je tukaj pokazala prava razlika. ''Za ogrožanje predsednika vlade Pahorja storilcu ekspresno 11 let zapora, za ogrožanje predsednika vlade Janše pa je dejanje s pomočjo sodišča zastaralo,'' so zapisali na spletni strani stranke.
Proti Gomilšku so sprožili tako disciplinski kot kazenski postopek, disciplinsko so ga tudi odpustili iz policije, vendar so ga v mandatu nove notranje ministrice Katarine Kresal zaposlili nazaj. ''Kazenski postopek pa se ni premaknil nikamor, čeprav je tekel pred enim izmed najmanj obremenjenih sodišč v državi v Ormožu. Prav iz tega sodišča pa je predsednik SDS 7. maja letos prejel sklep, s katerim ga okrajni sodnik Janko Keček seznanja, da je sodišče ustavilo pregon storilca Gomilška zaradi zastaranja,'' so zapisali v SDS.

V SDS se čudijo dvojnim merilom in delovanju Zalarjevega pravosodja, saj naj bi do relativnega zastaranja kazenskega pregona prišlo že leta 2009, in sicer zaradi bolniške odsotnosti kazenskega sodnika. ''Ormoško okrajno sodišče je najprej porabilo tri leta, da ni storilo nič, potem pa je trajalo še več kot leto in pol, da so ugotovili zastaranje in izdali ustrezen sklep. Za njegovo vročitev oškodovancu so porabili nadaljnjih pet mesecev,'' pojasnjujejo v SDS in spominjajo na dogodek, ko je Hrvat poskušal izvesti atentat na Pahorja.
''Slovensko sodstvo je v tem primeru delovalo kot namazan stroj. Oseba, ki naj bi posredno ogrožala predsednika vlade Pahorja, je bila nemudoma obsojena na 11 let (!) zapora. In pomislite, ob tem noben sodnik ni zbolel. Vsak si lahko tudi sam ustvari sodbo o tem, kdo bi lahko bil predsedniku vlade (kateremu koli) bolj nevaren. Neki tujec, ki se vozi z vlakom ter verjetno slabo pozna slovensko glavno mesto in lokacije državnih ustanov, ali pa slovenski policist z uniformo in činom, ki je grožnjo z likvidacijo napisal kar na službeni računalnik in ki lahko oborožen s službenim orožjem pride pravzaprav kamor koli, brez da bi bil vnaprej sumljiv,'' še pravijo.
KOMENTARJI (226)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.