Lastniku Info TV Vladimirju Vodušku in poslovnežu Stanislavu Gabercu, ki sta osumljena izsiljevanja, se v nedeljo izteče enomesečni pripor. Okrožno državno tožilstvo v Celju je že reagiralo in predlagalo podaljšanje pripora. Vodja okrožnega državnega tožilstva v Celju Ivan Žaberl podrobnosti o zahtevi za podaljšanje pripora ni želel izdati.
Po besedah Voduškovega odvetnika Boštjana Penka mora o podaljšanju pripora odločiti zunajobravnavni senat. Pripor se v takšnih primerih praviloma podaljša za dva meseca. V šestih mesecih po odvzemu prostosti pa se mora vložiti obtožnica, je pojasnil Penko.
Tako Penko kot odvetnik velenjskega poslovneža Gaberca Boris Kanduti podaljšanju pripora nasprotujeta in bosta ustrezno odgovorila tudi na zahtevo tožilstva.
Obramba je tudi vložila na vrhovno sodišče zahtevo za varstvo zakonitosti, kar bi lahko privedlo do odprave pripora. Na vrhovnem sodišču so danes pojasnili, da "o zadevi še ni odločeno, saj je vrhovno sodišče moralo najprej pridobiti odgovore tožilstva na vse prejete zahteve".
Vodušek in Gaberc sta osumljena izsiljevanja vodstev podjetij Unior iz Zreč in Rhydcon iz Šmarja pri Jelšah. Oškodovancema naj bi grozila, da bosta o njiju razkrila podrobnosti v medijih, v zameno za molk pa zahtevala denar.
Od predsednika uprave Uniorja Gorazda Korošca in direktorja Rhydcona Vinka Stiplovška naj bi Vodušek zahteval 350.000 evrov v gotovini ali odkup njegovih terjatev v višini 160.000 evrov. Kot tretjo možnost naj bi jima ponudil, da z njegovim podjetjem skleneta pogodbo o oglaševanju, vredno 360.000 evrov. Tako Vodušek kot Gaberc krivdo zanikata in pravita, da je šlo za poslovne dogovore.
Medtem ko je Vodušek sprva v priporu v Celju zavračal hrano in tudi tako kazal nasprotovanje svoji aretaciji, po Penkovih besedah zdaj "aktivno sodeluje v postopku".
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.