Policisti še vedno preiskujejo okoliščine in podrobnosti v zvezi z nesrečno usodo treh deklet oziroma danes že odraslih žensk, ki so se po desetletju rešile iz krempljev ugrabiteljev. Danes je ameriška policija sporočila, da so v domu, kjer so bile zadržane tri ženske, našli tudi vrvi in verige. "Imamo potrditev, da so bile zvezane, ter v avli smo tudi našli verige in vrvi," je povedal vodja clevelandske policije Michael McGrath.
Policija glede na dokaze in zbrana obvestila domneva, da so ugrabitelji žrtvam ob določenih priložnostih dovolili, da so odšle na vrt za hišo. Glede na okoliščine pa so bile ob osvoboditvi vse tri ženske v dobrem stanju, še dodaja McGrath.
Michele Knight, ki je ena izmed ugrabljenih žensk, bo sicer ostala na zdravljenju v bolnišnici. Amanda Berry in Gina DeJesus sta danes že prišli domov.
Berryjeva je danes prispela v dom njene sestre Beth Serrano. Ta je medije prosila za nekaj zasebnosti, Amanda pa za medije ni dala nobene izjave. Beth se je hkrati zahvalila tako medijem kot tudi preiskovalcem. "Ponosni smo," je dodala.
Tudi ob prihodu Gine DeJesus so svojci medije prosili za malo zasebnosti. Njena teta je ob tem dejala, da z besedami ne more opisati veselja, ki ga je družini prinesla Ginina vrnitev, in hkrati obljubila, da bodo tudi mediji dobili izjave.
McGarth pa je povedal tudi, da osumljeni bratje s preiskovalci sodelujejo. Hkrati pa ni želel potrditi domnev, da so bile ugrabljene ženske v ujetništvu večkrat noseče. Dejal je, da v domu Castrovih niso našli ostankov nobenih trupel. Policija je sicer že prej potrdila, da je šestletna Jocelyn, ki so jo našli v hiši groze, hči Amande Berry.
Povezave s četrto pogrešanko za zdaj ni
Preiskovalci so sprva menili, da je izginotje DeJesusove povezano z izginotjem Ashley Summers, ki so jo člani njene družine nazadnje videli julija 2007, ko je bila stara 14 let. "Res smo verjeli, da je med primeri Berryjeve, DeJesusove in Summersove obstajala povezava," je povedala nekdanja agentka FBI Jennifer Eakin. Eakinova je zdaj vodja pri Nacionalnem centru za pogrešane in izkoriščane otroke. Prav ta center je leta 2008 v sodelovanju z FBI opravil temeljito revizijo omenjenih primerov.
Družina pogrešane Summersove se sicer ob osvoboditvi treh žensk nadeja, da bo ta primer razkril nove informacije glede izginotja njihove sorodnice. "Nadejamo se čudeža," je povedala njena teta Debra Summers.
Predstavnica clevelandskega urada FBI Vicki Anderson pa je povedala, da bodo preiskovalci opravili temeljite pogovore z osvobojenimi ženskami in poskušali ugotoviti, ali kaj vedo o izginotju Summersove.
Sin glavnega ugrabitelja pravi, da ni vedel ničesar
Sicer pa je nenavadna tudi epizoda sina enega od ugrabiteljev. Sin Ariela Castra, lastnika "hiše groze", je leta 2004 za lokalni časopis Plain News pisal o izginotju DeJesusove, ene od treh ugrabljenih deklet. Danes 31-letni Anthony Castro je za WKYC News povedal, da v času pisanja članka ni ničesar vedel o vpletenosti očeta v izginotje dekleta. Če bi kar koli vedel, ne bi napisal članka, ampak bi takoj obvestil policijo, je za MailOnline povedal Anthony in dodal, da se sramuje svojega očeta in obeh stricev.
Mladi Castro je kot študent novinarstva v svojem prispevku opisal nelagodje sosedov in lokalne skupnosti po tem, ko je 14-letna Gina izginila na poti iz šole. V članek je vključil tudi pogovor z materjo pogrešane Nancy Ruiz, ki je dejala, da so ji v teh težkih trenutkih na pomoč priskočili sosedje.
Ko je v torek Anthony izvedel, da je v grozljiv zločin vpleten tudi njegov oče, je bil šokiran. Za MailOnline je povedal, da je očeta nazadnje videl pred dvema tednoma, a ni vstopil v hišo. Pravzaprav je nazadnje vstopil v hišo pred sedmimi leti in še to le za 20 minut, je povedal Anthony in dodal, da je oče le redko koga povabil v hišo.
Kaj so videli in slišali sosedi?
Sosedi so najprej zatrjevali, da niso nikoli imeli občutka, da se v hiši dogaja kaj sumljivega, a zdaj so nekateri začeli povezovati dogodke v celoto.
Nekateri so se spomnili, da so lastnika hiše večkrat videli s polnimi vrečkami hitre hrane. Za koga, če pa je živel sam, so se takrat spraševali, a na ta vprašanja tudi hitro pozabili. Prav tako ena izmed sosed zatrjuje, da je poklicala policijo, ko je na Castrovem dvorišču zagledala golo in odsotno žensko. Policisti so pristopili do Castra, a v hišo niso vstopili. Prav tako naj bi sosed klical policiste, ko je slišal razbijanje in kričanje. Tudi takrat naj policisti ne bi vstopili v stavbo. A zanimivo je, da predstavnik policije zatrjuje, da teh klicev njihov sistem nikoli ni zaznal.
Je pa več sosedov potrdilo, da so Ariela Castra videvali v družbi deklice, ki jo je celo peljal na tamkajšnje igrišče. Ko so ga vprašali, kdo je otrok, jim je odgovoril, da hči njegovega dekleta.
Danes je McGrath zatrdil, da je policija v letih, ko so bila dekleta pogrešana, storila vse, kar je bilo v njeni moči, da bi jih našla.
KOMENTARJI (34)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.