Da je Debrecen za slovensko gimnastiko kraj srečnega imena, se je potrdilo že na svetovnem prvenstvu leta 2002, ko sta tako Mitja Petkovšek na bradlji kot Aljaž Pegan na drogu osvojila naslova svetovnih podprvakov. Vmes so minila tri leta, spremenil se je gimnastični pravilnik, svetovni vrh je iz leta v leto širši, oba slovenska asa pa sta ostala med gimnastično smetano in se na evropskem prvenstvu prebila med najboljšo osmerico na svojih paradnih orodjih.
V finalu najboljše osmerice na bradlji so tekmeci eden za drugim padali z orodja, Mitja Petkovšek pa je prikazal lepo sestavo z izhodiščno oceno 9,9 točke in z 9,537 osvojil bronasto kolajno.
"Noro, noro! Presrečen sem! Tudi roka je zdržala nastop in prikazal sem lepo sestavo. Sicer lahko telovadim še lepše, vendar pa se hitro zgodi tudi velika napaka, tako da sem prezadovoljen," je bil vesel 28-letni Ljubljančan, ki pred nastopom ni bil nič bolj živčen kot ponavadi, saj je imel v zadnjem mesecu kopico zdravstvenih težav in je ob pomanjkanju treninga le upal na dober nastop.
Na prvih dveh mestih sta končala telovadca z maksimalno izhodiščno oceno 10,0 točke. Prvi je bil Španec Manuel Carballo (9,712) pred Francozom Yannom Cucheratom (9,587).
Pegan končal na 5. mestu
Prvenstvo stare celine so telovadci sklenili z nastopi na drogu in že hiter pogled na startni seznam je razkrival, da se obeta spektakularen finale. Telovadci so z izjemo mnogobojskega prvaka Rafaela Martineza nizali vrhunsko predstavo eno za drugo, velika napaka se je pripetila le še lanskemu evropskemu prvaku iz Ljubljane Grku Vlasiosu Marasu , ki je pri prvini pegan odletel z orodja.
Jasno je bilo, da bo treba za stopničke narediti suveren seskok, saj ta največ prinese, ali pa odvzame, na kar je ves čas opozarjal tudi Peganov trener Jože Mešl. Žal se je pri Aljažu Peganu zgodilo slednje, saj je prikazal lepo sestavo, nato pa po trojni skrčeni salti napravil dodaten poskok. Sodniki so mu dodelili 9,625 točke in sanj o kolajni ter morebitnem novem evropskem naslovu je bilo konec, saj je končal na 5. mestu.
"Že ko sem pristal, sem vedel, da ne bo dovolj. Zato me ocena ni niti najmanj presenetila, saj so vsi, ki so me tokrat premagali, zalimali seskok," je dejal 31-letni Pegan in dodal, da je že pred nastopom vedel, da mu želeni uspeh, kolajno na EP, lahko prinese le popoln seskok. Kljub temu Pegan ostaja eden izmed redkih v gimnastičnem cirkusu, ki je uspešno preživel kar štiri večje spremembe gimnastičnega pravilnika in se z bogatim znanjem ves čas obdržal na vrhu.
Zmagal je mladi Nemec Florian Hambüchen (9,75) pred olimpijskim prvakom Italijanom Igorjem Cassino (9,737) in Ukrajincem Valerijem Gončarovom (9,687).