Rierov zmagovit povratek v Stožice za skok na vrh prve lige

Ljubljana, 27. 08. 2023 17.30 |

Jakob Batič
17

Nogometaši Celja so na gostovanju v Stožicah dobili derbi 6. kroga prve lige, v katerem so bili od domače Olimpije boljši s 4:2. Aljoša Matko se je izkazal z dvema zadetkoma, dve asistenci je vknjižil ruski napadalec Egor Prutsev, ki je sploh prvič v karieri začel tekmo slovenskega prvenstva.

Albert Riera se je v Stožice, kjer je lani osvojil dvojno krono, vrnil z zmago.
Albert Riera se je v Stožice, kjer je lani osvojil dvojno krono, vrnil z zmago. FOTO: Damjan Žibert

Omenjena nogometaša sta bila nerešljiva uganka za obrambo aktualnih državnih prvakov, ki je prvič klonila že v prvi minuti. Prav Egor Prutsev se je po odlični globinski podaji znašel sam pred vrati Matevža Vidovška in potem nesebično odložil žogo Aljoši Matku, ki jo je le še potisnil v prazno mrežo.

V tretji minuti so imeli domači prvo priložnost za izenačenje. Rui Pedro si je namestil žogo na desnico in meril v daljši kot, Celjane pa je rešil okvir vrat. Olimpija je nato zapretila preko Nemanje Motike v 20. minuti, ko je brez težav posredoval Matko Obradović. V 36. minuti pa je bil vratar Celja brez moči, potem ko je pred njim nespretno odreagiral kapetan David Zec in žogo poslal v lastno mrežo.

Venar poravnan izid v Stožicah ni trajal dolgo, le tri minute kasneje je Prutsev še enkrat več nesebično podal v kazenskem prostoru, tokrat pa je njegovo asistenco izkoristil Tamar Svetlin

Statistika Celje – Olimpija
Statistika Celje – Olimpija FOTO: Sofascore.com

Matko zadel v prvi minuti prvega in tretji minuti drugega polčasa

Izid se do polčasa ni več spreminjal, se pa je že v tretji minuti nadaljevanja. Luka Bobičanec je s svoje polovice odlično zaposlil Matka, ki je bil prehiter za zaspano obrambo Olimpije, Vidovšek pa v situaciji "ena na ena" ni uspel posredovati po strelu na bližnjo vratnico.

Tudi tokrat je sledil hiter odgovor, saj so zmaji izenačili že v naslednjem napadu. David Sualehe je poslal kirurško natančen predložek z leve strani, ki ga je z glavo kronal dobro postavljeni Motika.

A tudi veselje domačih navijačev ni trajalo dolgo, v 54. minuti je zmagovalca dokončno odločil rezervist Nino Kouter. Nekdanji nogometaš Mure je med polčasom vstopil namesto Maria Kvesića, ki so mu domači navijači v prvem delu vseskozi glasno žvižgali. Nič topleje ni bil s strani ljubljanskih privržencev sprejet trener Albert Riera, ki se s tem po novi zmagi svojih varovancev verjetno ne bo ravno obremenjeval.

Celjani so po petih tekmah s 13 točkami na vrhu razpredelnice, drugi je Maribor, ki je v soboto doma remiziral z Domžalami (1:1), tretja pa je Olimpija, ki je po treh zmagah in dveh porazih pri devetih točkah. V nedeljo zvečer je bila na sporedu še ena tekma, in sicer je ljubljanski Bravo slavil na bližnjem gostovanju pri Radomljah. Za zmago z 2:1 sta zadela Gašper Trdin in Matej Poplatnik.