Kopitarjevi kralji zmagali tretjič zapored

Nashville, 19. 10. 2022 07.45 |

Hokejisti Los Angelesa z Anžetom Kopitarjem so v severnoameriški ligi NHL v petem nastopu dosegli tretjo zmago. Davi so se s 4:3 po izvajanju kazenskih strelov veselili na gostovanju v Nashvillu.

Junak tekme je bil Matt Roy, ki je v zadnjih sedmih minutah zadel kar dvakrat in ekipi iz Kalifornije zagotovil podaljšek in kazenske strele, ki so jih Anže Kopitar in druščina v dvorani Bridgestone Arena spremenili v tesno zmago. Drugo v dveh dneh, potem ko je dan prej padel Detroit.

Gabriel Vilardi pa je zadel že četrtič v sezoni in bil edini, ki je dosegel gol v končnem obračunu napadalcev z vratarjem. Vratar Los Angelesa Cal Petersen je zbral 30 obramb.

Anže Kopitar s soigralci
Anže Kopitar s soigralci FOTO: AP

Na nasprotni strani je Juuse Saros ubranil kar 32 strelov, med njimi tudi edini poskus Kopitarja, ki je na ledu preživel skoraj 21 minut in pol.

V končnici je bolje kazalo ekipi iz mesta country glasbe. To je že s prvim strelom na gol v drugi minuti v vodstvo popeljal Cody Glass. Vilardi je izenačil v 25. minuti. Nato je gostiteljem vodstvo zagotovil Filip Forsberg, v 40. minuti pa je Tanner Jeannot poskrbel za vodstvo s 3:1.

Los Angeles je v zadnjem delu stavil vse na napad. Roy je znižal v 54. minuti, dve minuti in osem sekund pred koncem pa je poravnal na 3:3.

Po prostem večeru bo Los Angeles serijo gostovanj v četrtek nadaljeval v Pittsburghu.