Tesla je posodobila svojo programsko opremo, potem ko so kitajski raziskovalci vdrli v njihov operacijski sistem in nato podjetje Elona Muska obvestili o vseh ranljivostih programa (še preden so o tem spregovorili tudi za javnost), o katerih pa niso želeli podrobneje razpravljati.
Ekipa Keen Security Lab je svoj eksperiment objavila tudi na spletu, iz katerega je tako razvidno, da so iz oddaljenosti 19 kilometrov nadzorovali zavorni sistem električnega avtomobila, ki je v tem času vozil.
Pri nizki hitrosti avtomobila so lahko hekerji odpirali tudi prtljažnik, brisalce in stranska ogledala. Ko je avto stal, pa so med drugim nadzorovali tudi luči, stekla in sedeže. Pri podjetju Tesla so se bliskoviti odzvali. ''V desetih dneh, od kar so prejeli poročilo, so že pripravili posodobitev,'' je dejal predstavnik Tesle. Pojasnil je, da je eksperiment pokazal, da mora biti avtomobil večinoma fizično blizu zlonamerni wifi povezavi in da ocenjujejo, da je bilo tveganje za lastnike Tesle zelo majhno, vendar jih to ni ustavilo pri hitrem odzivu.
KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.