Ameriški mediji poročajo, da se je cena kampanje proti ciljem v Jemnu, kjer ZDA uporabljajo mornarico in letalstvo, že približala milijardi evrov. "Ti Hutijevci so se pripravljali na napad. Ups, s strani teh Hutijevcev ne bo napada. Nikoli več ne bodo potopili naših ladij," je zapisal Trump, ki je priložil videosposnetek napada na skupino ljudi. 25-sekundni posnetek prikazuje zbor oseb, ki ga prekine eksplozija. Stanje po koncu napada prikazuje krater in dve vozili. Pri tem naj bi ubili 70 Hutijevcev, trdijo v Washingtonu.
"Ali so ZDA ponosne na takšno dejanje? Šlo je za plemensko srečanje in to nima ničesar z vašimi ladjami. Niste uspeli zadeti vojaških tarč, zato ste bombardirali civiliste," pa po poročanju Guradiana odgovarjajo Hutijevci.
Kaj je res? Na spletu se je vnela razprava o tem, ali je res šlo za vojaško tarčo. Nekateri uporabniki so delili več fotografij primerov plemenskih srečanj v podobni krožni formaciji, zato so se začeli pojavljati pozivi k preiskavi domnevnega vojnega zločina. Kritik pa je deležen predvsem ameriški predsednik, češ da se hvali z ubijanjem nedolžnih civilistov.
Trumpova administracija zadnje tri tedne dnevno izvaja zračne napade na Hutijevce v Jemnu, ki jih sicer podpira Iran. Kampanja je odgovor na dejanja Hutijevcev, ki so v solidarnosti s Palestinci začeli izvajati raketne napade na vse ladje v Rdečem morju, povezane z Izraelom.
Tiskovni predstavnik Pentagona je dejal, da bodo v regijo poslali še več bojnih letal.