"Ne vem, kaj naj rečem. Na vlado se tako ali tako ne moreš zanesti." "Dobili smo kup obljub od gospe predsednice, kmetijske ministrice, ministrov. Ti so dajali obljube, da bo naslednji teden že vse urejeno, pa se ni nič premaknilo," povesta Robert Krebs in Nejc Zager, ki sta z družinama avgusta ostala brez vsega. "Vidi se še moja hiša, v kateri pa ne smem biti. Od ata in strica ni več, sosedove gor tudi ni več," razočarano pove Krebs ob nepredstavljivem pogledu na svoj dom.
Iz hiše se je skupaj z družino izselil že takoj po poplavi. Nekaj časa so spali pri sosedih, razlaga, nato jim je streho nad glavo ponudilo podjetje Podkrižnik, kjer je zaposlena tudi Krebsova žena. Njihov dom so postali nekdanji prostori uprave. Pokaže nam spalnico, dnevno sobo in hčerino spalnico, kjer živijo že skoraj dva meseca. "To je sejna soba, ampak je v redu." V zgornjih prostorih so kuhinja, jedilnica in kopalnica ter spalnice za preostalo družino.
Četrtega avgusta je brez hiše ostala tudi družina Zager. "Hiša je bila uničena takrat do take mere, da smo jo podrli," razlaga Nejc Zager. Po poplavi so se ob peti uri zjutraj zatekli k sosedom, kjer so preživeli en teden, nato pa se je družina razdelila in jih je nekaj odšlo k drugim vaščanom. "Zdaj nam je moj sodelavec odstopil vikend za nedoločen čas," še doda.
Sogovornika sta v le nekaj minutah izgubila vse, za kar sta celo življenje garala, zato sta nad besedami Roberta Goloba, da hitrost v primeru poplav ni nujno koristna, upravičeno razočarana. "Kaj naj rečem? Počasi. Za tiste, ki so na varnem, je vseeno," izjavo premierja komentira Krebs. "Lahko je reči, če doma zvečer s kavča gledaš, kaj se je ljudem zgodilo. Če bi se to zgodilo uradnikom, ki nam zdaj krojijo življenje, bi se dalo papirje urediti v enem tednu," še doda Zager.
KOMENTARJI (15)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.