V reki Tigris naj bi približno 20 kilometrov južno od Mosula odkrili še eno truplo. Policija tega dogodka ni želela povezovati z vprašanjem dveh bolgarskih talcev. Truplo naj bi imelo prerezan vrat in naj bi bilo oblečeno v oranžen kombinezon.
Ameriška vojska pa je v sporočilu za javnost zanikala navedbe predstavnika policije v Mosulu, po katerih naj bi v reki Tigris odkrili še eno truplo. "Informacije o najdbi drugega trupla moškega s prerezanim vratom v oranžnem kombinezonu v Tigrisu so netočne," je sporočil tiskovni predstavnik ameriških sil v Iraku Joseph Piek. Kot je pojasnil, so omenjene navedbe preverili v sodelovanju s policijo, a jih niso mogli potrditi.
Iraška policija je v reki Tigris kakih 200 kilometrov severno od Bagdada že v četrtek našla truplo obglavljenega moškega, oblečenega v oranžen kombinezon. Lahko šlo za truplo bolgarskega talca, ki so ga nedavno obglavili iraški ugrabitelji.
Skupina Tavhid va al Džihad Jordanca Abuja Musaba al Zarkavija je v videoposnetku, ki ga je v torek objavila televizijska mreža Al Džazira, sporočila, da so ubili enega od bolgarskih talcev. Zarkavijeva skupina je v preteklosti zagrozila, da bo ubila oba bolgarska talca, če ne bodo izpustili vseh iraških zapornikov, ki jih zadržujejo okupacijske sile. Bolgarske oblasti so se odločile, da bodo bolgarski vojaki kljub usmrtitvi in grožnjam ostali v Iraku.
Nadaljevanje nasilja v Iraku
V Kirkuku na severu države so neznanci ubili iraškega policista, nato pa so s kraja dogodka pobegnili. V mestu so odkrili tudi truplo borca kurdske Domoljubne zveze Kurdistana.
V Bagdadu je danes odjeknila eksplozija granate, uperjena proti ameriški patrulji, pri čemer so bile ranjene štiri osebe. Zahodno od Bagdada so medtem izbruhnili novi spopadi med ameriškimi vojaki in uporniki. V kraju Abu Graib je v napadih umrl nek otrok, sedem Iračanov je bilo ranjenih. V spopadu v Faludži je bilo v spopadih ranjenih 13 ljudi, piše AFP.
V iraškem svetem mestu Nadžaf pa naj bi iraška policija prijela nekega Libijca osumljenega sodelovanja v napadu na pomembnega šiitskega voditelja, ajatolo Mohameda Bakra al Hakima, ki je bil ubit v bombnem napadu konec avgusta lani v Nadžafu. Po navedbah policije naj bi bil prijeti Libijec povezan s teroristično mrežo Al Kaida.
Filipinci odhajajo iz Iraka

Predstavnica filipinskega zunanjega ministrstva Delia Albert je sporočila, da so filipinske sile svoj napovedani umik iz Iraka začele z odhodom kontingenta desetih vojakov v Kuvajt. Ostali pripadniki kontingenta naj bi državo zapustili v kratkem. Albertova ni pojasnila, ali bo umik filipinskih vojakov iz Iraka končan do konca julija, kot so zahtevali ugrabitelji filipinskega talca Angela de la Cruza. Talec je v četrtek na posnetku, ki ga je predvajala arabska televizija Al Džazira, napovedal, da prihaja domov, družini pa zagotovil, naj je njegova usoda ne skrbi več. Oblasti v Manili so zahteve ugrabiteljev najprej zavračale, nato pa popustile.
Tudi tajski obrambni minister Chetta Thanajaro je sporočil, da se je iz Iraka začel umik 450 tajskih vojakov. Umik naj bi se končal 20. septembra.
Če se v roku 48-ih ur iz države ne bo umaknilo neko savdsko podjetje, so iraški uporniki zagrozili tudi z usmrtitvijo egiptovskega delavca.
Arabska liga zahteva načrt umika ameriških sil
Ob robu foruma ZN o grožnjah, izzivih in spremembah, ki poteka v Badnu blizu Dunaja je generalni sekretar Arabske lige Amr Musa ocenil, da je umik okupacijskih sil pod vodstvom ZDA iz Iraka "absolutno nujen". Iraške oblasti je pozval, da predložijo načrt odhoda okupacijskih sil. Od iraških upornikov pa je zahteval, naj prenehajo z napadi in ugrabitvami.
Musa je med drugim pozdravil mnenje Meddržavnega sodišča v Haagu (ICJ), ki je 9. junija ocenilo, da Izrael z varnostnim zidom, ki ga gradi na Zahodnem bregu, krši mednarodno pravo.
Obenem je posvaril pred posledicami v primeru, da bi Izrael še naprej razvijal svoj jedrski program ter poudaril, da bi to lahko vodilo v nuklearizacijo Bližnjega vzhoda in pahnil regijo v kaos.