9000 ameriških vojakov, predvsem iz Tretje divizije, ki so v Iraku že od začetka vojne in naj bi se po prvotnih načrtih v ZDA vrnili septembra, bo v Iraku ostalo za nedoločen čas. Zaradi pogostih iraških napadov na vojake koalicijskih sil je odhod vojakov iz Iraka preložen. Odločitev vojske je presenetila tako vojake na terenu kot njihove svojce v domovini.
Hrvaški specialci kmalu v Irak
Na hrvaškem obrambnem ministrstvu poudarjajo, da odločitev o sodelovanju v stabilizacijskih silah v Iraku nima nobene zveze s sporom, ki je nastal med Hrvaško in ZDA, potem ko je prva zavrnila podpis dvostranskega sporazuma o neizročanju ameriških državljanov Mednarodnemu kazenskemu sodišču in bila zaradi tega ob ameriško vojaško pomoč.
Pomočnica hrvaške obrambne ministrice Jelena Grčić-Polić, ki se mudi na obisku v ZDA, je dejala, da Hrvaška išče rešitev za omenjeni sporazum glede Mednarodnega kazenskega sodišča, ki bi bila sprejemljiva za obe državi, saj je za ZDA zavarovanje ameriških vojakov pred pregonom Mednarodnega kazenskega sodišča zelo pomembno, ZDA pa je tudi pomembna partnerica Hrvaške na vojaškem področju.
Indija preklicala vojaško pomoč
Ameriška administracija je kritizirala odločitev Indije, da v Irak ne bo poslala svojih enot, hkrati pa so v Washingtonu poudarili, da Indija ostaja pomemben strateški partner ZDA. ZDA so sicer računale na to, da bodo Indija, Bangladeš in Pakistan poslale svoje enote v Irak, da bi tako ameriška prisotnost v tej državi postala bolj mednarodno podprta. Indija je odločitev, da ne bo poslala svojih enot v Irak, sprejela v ponedeljek. Indija je nasprotovala vojaškemu posegu v Iraku, so jo pa ZDA zaprosile za sodelovanje v stabilizacijskih silah v državi. V Irak naj bi napotila okoli 17.000 indijskih vojakov.