Busha in soprogo Lauro, ki sta se pred tem mudila v Peruju, je na letališču v San Salvadorju že sprejel salvadorski predsednik Francisco Flores.
Na delovnem kosilu se je predsednik Bush srečal z voditelji Gvatemale, Kostarike, Nikaragve, Hondurasa, Paname in Belizeja.
Salvador je zadnja postaja na Bushevi turneji po Srednji Ameriki, med katero je obiskal tudi Mehiko in Peru.

Perujski in ameriški predsednik Alejandro Toledo in George Bush sta včeraj na skupni novinarski konferenci po pogovorih v Limi dejala, da je cilj njunega srečanja združiti moči za boj proti terorizmu in drogam. Bush je prav tako izrazil sožalje zaradi žrtev nedavnega napada v bližini ameriškega veleposlaništva v Limi, ko je v eksploziji avtomobila bombe življenje izgubilo devet ljudi. Ob tem je dodal, da je politični in gospodarski napredek odvisen od varnosti. "To varnost pa je nemogoče zagotoviti v svetu, kjer so teroristi," je še menil Bush. Toledo je medtem poudaril, da obe državi delita stališča glede boja proti revščini, terorizmu in trgovini z mamili.
Busheva soproga Laura pa je napovedala, da bodo ZDA za krepitev demokracije ter odpravo revščine in trgovine z mamili Peruju letos namenile 195 milijonov ameriških dolarjev, kar je trikrat več kot doslej.
ZDA za boljše trgovinske odnose
Bush in Toledo sta se po pogovorih udeležila tudi manjšega regionalnega vrha, ki so se ga udeležili še predsednika Kolumbije in Bolivije, Andres Pastrana in Jorge Quiroga, ter ekvadorski podpredsednik Pedro Pinto. Pogovori so tekli okoli pogojev za obnovitev preferencialnega carinskega sporazuma z ZDA, še posebej glede tekstila. Sporazum trenutno čaka na potrditev s strani ameriškega senata, Bush pa je sogovornikom obljubil, da se bo zavzel za njegovo sprejetje. Ameriški predsednik je še napovedal, da bo še letos v Južno Ameriko napotil posebno komisijo, pristojno za poglobitev trgovinskih odnosov med ZDA in omenjenimi državami.
Zgodovinski obisk
Bush, ki je Peru obiskal kot prvi ameriški predsednik v zgodovini, je obljubil, da bodo ZDA perujskim oblastem predale dokumentacijo v zvezi z morebitnimi obtožbami o korupciji, trgovini z mamili in kršenjem človekovih pravic proti nekdanjemu perujskemu predsedniku Albertu Fujimoriju. Prav tako je napovedal podpis sporazuma o ponovni uvedbi ameriškega programa mirovnih enot, ki je namenjen sodelovanju z državami tretjega sveta. Program naj bi v Peruju znova uvedli po skoraj tridesetih letih.

Bushev obisk so spremljali izjemno strogi varnostni ukrepi, še posebej potem, ko je v četrtek v bližini ameriškega veleposlaništva v Limi odjeknila eksplozija avtomobila bombe, pri čemer je življenje izgubilo devet ljudi. Po navedbah perujske policije je bilo že od začetka tedna v visoki pripravljenosti kakih 22.000 policistov, v Limo pa je prispelo tudi kakšnih 500 ameriških varnostnih agentov. Pred in v času Bushevega obsika so nad perujsko prestolnico ustavili zračni promet. Policije je v zadnjih dveh dneh aretirala 28 oseb.