Tony Blair in Bertie Ahern sta se strinjala, da je vse odvisno od sprtih strani: od stranke Sinn Fein, političnega krila Irske republikanske armade (IRA) na eni strani in skrajne protestantske stranke DUP na drugi. Britanska in irska vlada pa ne nameravata predložiti nobenega novega kompromisnega predloga več, sta zagotovila premiera.
"Če dogovora nismo mogli doseči, čeprav je bilo jasno, da bi ga morali, bomo morali najti nov način za nadaljevanje procesa," je dejal Tony Blair na tiskovni konferenci po končanih pogovorih v gradu Leeds na jugu Anglije. Poudaril je, da je kljub nedoseženemu dogovoru pomembno, da se doseženo ravnotežje ne bi porušilo.
Bertie Ahern pa je dodal, da obstajajo realne možnosti, da se bo proces, ki se je začel pred tremi leti uspešno končal. "Dosegli smo napredek pri ključnih vprašanjih o paramilitarističnih skupinah, njihovi razorožitvi in upravi. Upamo, da bomo lahko zagotovili trden vsestranski sporazum," je še dejal.
Za neuspeh sprti strani obtožujeta ena drugo. Sinn Fein neuspeh pripisuje nepopustljivim protestantom.
Vodja Sinn Feina, političnega krila Irske republikanske armade, Gerry Adams je dejal, se 'ena izmed strani ni hotela pogajati in se pogovarjati'. Vodja protestantov Iana Paisley pa trdi, da 'pot do rešitve vseh glavnih zadev blokirajo velike ovire'.
Tokratna pogajanja v Leeds Castleu so se začela na pobudo obeh premierov. Cilj pogovorov je bila obnova samouprave na Severnem Irskem in razpustitev Irinih gverilskih enot in ta pogajanja naj bi bila zadnja priložnost za vnovično vzpostavitev severnoirske vlade in skupščine, ki sta nastali z mirovnim sporazumom aprila 1998.