Potem ko je včeraj oglas o dražbi ukradene spominske plošče o aferi JBTZ dvignil veliko prahu, so danes sporni oglas umaknili, zadevo pa predali policiji. Kot so sporočili predstavniki spletnega oglasnika bolha.com, so pri rednem pregledu malih oglasov tudi sami zasledili omenjeni mali oglas. "Ker uporabnik pri registraciji ni pravilno podal vseh zahtevanih podatkov, smo njegovo uporabniško ime deaktivirali in ga o tem obvestili na naveden elektronski naslov," so zapisali. Kot pojasnjujejo, spletni oglasnik deluje kot posrednik med kupci in prodajalci in kot tak ne odgovarja za resničnost objavljenih malih oglasov in njihovo vsebino, pač pa je za mali oglas, vključno s fotografijami, povezavami in besedilom, izključno odgovorna oseba, ki mali oglas objavi. Pravna služba podjetja je o zadevi obvestila Policijsko postajo Ljubljana – Center, so še sporočili.
Izklicna cena je bila 50 evrov
Kot smo poročali včeraj, se je na omenjeni spletni strani včeraj popoldne pojavil oglas o dražbi spominske plošče o aferi JBTZ. Avtor oglasa je bil neznanec, ki si je nadel ime "byviden55". Kot je bilo zapisano v oglasu, bi bila plošča prodana najboljšemu ponudniku, izklicna cena pa je bila 50 evrov. Sredstva bodo namenjena v dobrodelne namene, so zapisali v oglasu. Oddanih je bilo kar nekaj ponudb, najvišja ponujena cena pa je znašala 97 evrov.
Ploščo ukradli julija
Spominsko ploščo ob 25-letnici od začetka afere JBTZ so s stavbe na Roški v Ljubljani ukradli na začetku julija, kar je dober mesec po tem, ko so jo postavili. Neznanci so takrat spet popisali tudi fasado ob zidu, na katerem je bila plošča. Prvič so jo popisali že nekaj dni po odkritju.
Na Policijski upravi Ljubljana so pojasnili, da je policija po kraji plošče opravila prve nujne ukrepe in ugotovila, da gre za kaznivo dejanje tatvine. "Za to kaznivo dejanje kazenski zakonik predvideva, da se pregon kaznivega dejanja prične na predlog oškodovanca. Oškodovanec predloga za pregon ni podal, zato ni osnove, da bi policija izvajala kakršne koli ukrepe," je povedal tiskovni predstavnik ljubljanske policijske uprave Vinko Stojnšek.
Ploščo, na kateri sta v nekaj stavkih opisana proces proti četverici in delovanje Odbora za varstvo človekovih pravic, so 31. maja odkrili vpleteni v afero Janez Janša, David Tasič in Franci Zavrl, manjkal pa je četrti vpleteni Ivan Borštner. Dogodek je spremljalo več sto ljudi, nekateri so prinesli cvetje, nekateri pa tudi transparente v podporo Janši.
KOMENTARJI (60)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.