Večtisočglava množica podpornikov vladajoče Srbske napredne stranke s predsednikom države Aleksandrom Vučićem na čelu se je v Beogradu zbrala že v petek pozno popoldne.
"Prišel sem podpret Vučića, srbsko državo. Pričakujem, da se bo ta norost umirila. Dovolj smo imeli zadnjih pet mesecev. Pričakujem, da se bodo od ponedeljka stvari normalizirale in da se bodo študenti, ki stavkajo, pridružili tistim, ki želijo študirati," je dejal domačin Radivoje Prikić.
Z ogromno srbsko zastavo, menda najdaljšo v zgodovini države, so se sprehodili skozi mesto do poslopja skupščine, glavnega prizorišča provladnega shoda.

"Tisti, ki so mislili, da je mogoče Srbijo uničiti in zrušiti, so se krepko zmotili. Srbije ne damo!" je ob videoposnetku na Instagramu zapisal srbski predsednik, ki se je na kratko pridružil zbrani množici.
Med udeleženci shoda, ki bo potekal vse do jutri popoldne, je tudi veliko kosovskih Srbov. "Prišla sem pozdravit našo mladino s Kosova, ki se je podala na pot peš in želi podpreti boljšo Srbijo," je povedala domačinka Bogdanka Batajić.
Ne popuščajo niti srbski študenti
Ne popuščajo niti srbski študenti. Njihovi protesti imajo vse širšo podporo in so že zdavnaj prerasli v gibanje za boj proti korupciji, proti kulturi nasilja in za demokratično državo.
"Vsi smo na isti poti z istim ciljem, da univerze postanejo svobodne skupnosti, Srbija pa napredna in svobodna država," je povedal Ahmedin Lekpek, univerzitetni profesor v Novem Pazarju. Tam so se študenti ob začetku protesta s 16 minutami molka poklonili žrtvam zrušitve nadstreška na železniški postaji v Novem Sadu novembra lani in od oblasti med drugim znova zahtevali odgovornost ter pravico za žrtve.
Računajte na nas, so na transparente zapisali tudi prebivalci bavarske prestolnice in v Nemčiji živeči Srbi ter študentom iz domovine, ki so s kolesi na poti v Strasbourg, razvili rdečo preprogo.
KOMENTARJI (112)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.