Na informacije, da ljubljanske lekarne ustvarjajo visoke dobičke s prodajo predragih zdravil, se je odzvala tudi kandidatka za ljubljansko županjo Zofija Mazej Kukovič. Po njenem mnenju je očitno, da postaja trgovanje vrednota mestnih oblasti in da se trgovanje širi tudi na področje lekarništva, so zapisali v ljubljanskem mestnem odboru SDS.
Mazej Kukovičeva je tako prepričana, da je rešitev v jasnem nadzoru in konkurenci. "Zasebne lekarne imajo nižje cene. Pred kratkim so zaprli eno od zasebnih lekarn, ki je imela nižje cene,“ opozarja kandidatka SDS in ob tem poudarja, da komercialni posegi, kakršen je na primer kartica zvestobe, ne sodijo na področje lekarništva. "Izjemno slabo, predvsem pa moralno vprašljivo je, da se denar pacientov preliva v projekte, ki ne služijo zdravju občank in občanov,“ še meni Mazej Kukovičeva.
Ob tem je spomnila na sporna zdravila, uvožena s Poljske, ki so jih v Lekarni Ljubljana samo pakirali, profit pa odvajali v mestno blagajno. "Ta zaplet ne bi smel biti pozabljen,“ je prepričana Mazej Kukovičeva, ki se ne strinja s tem, da so kršitelji Agencijo za zdravila, ki je opozorila na ta problem, kazensko ovadili, namesto da bi sporno dejanje uredili.
Jasno je torej, zakaj je bila Lekarna Bitenc čez noč zaprta, pravi, saj dražja zdravila brez recepta pomenijo dobiček, ki se prek mestne blagajne deli v namene, nepovezane z zdravstvom.
Oddaja 24UR je namreč včeraj poročala, da se je dobiček iz lekarn, v višini okrog 20 milijonov evrov, prelil v ljubljanski proračun in posledično v projekte župana Zorana Jankovića. "Celo računsko sodišče je v svojem poročilu zapisalo, da ni korektno, da imajo lekarne sredstva v proračunu in mi smo to prenesli,“ je ob tem dejal Janković. Medtem pa na računskem sodišču pravijo, da bi moral biti presežek sredstev, ustvarjen v svoji dejavnosti, namenjen za delovanje zavoda.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.