
Prijava je odvetniku Mohorku očitala, da naj bi kršil zakon o odvetništvu, ker naj bi zastopal enega od osumljencev v zadevi, ki so jo policisti obravnavali, ko je bil Mohorko še direktor kriminalistične policije.
Disciplinski tožilec odvetniške zbornice je prijavo zavrgel, ker dejanje, ki se očita odvetniku ni disciplinska kršitev, oziroma ni podatkov in dokazov o tem, da je Mohorko v policijskih postopkih termoelektrarni Šoštanj sodeloval kot pooblaščena uradna oseba, čeprav na celjski policijski postaji in tožilstvu menijo drugače.
Ivan Žaberl, vodja Okrožnega državnega tožilstva v Celju, je v izjavi maja letos dejal, da ni v skladu s predpisi odvetništva, da oseba, ki je pred časom delala v policiji in odrejala ukrepe, v takem primeru zastopa osumljenca.
Mohorko ni presenečen
Odvetnik Mohorko je takšno odločitev pričakoval in je prijavo celjske policije smatral zgolj kot pritisk na njegovo delo. "Odvetnik je dolžan vzpostavit trdno obrambo ustavnih svoboščin, pravic in koristi svojih strank in se izkazati tudi v državljanskem pogumu. Zgolj to sem delal in delam kot odvetnik in zaradi tega mislim, da nisem kršil odvetniškega kodeksa, niti zakona. Celo nasprotno – upoštevam ga v celoti," je dejal Mohorko. Postopek pri odvetniški zbornici je tako končan, saj pritožba na odločitev disciplinskega tožilca ni mogoča.