Med strankami najvišje kotira Janševa SDS. Če bi bile volitve jutri, bi prepričala vsakega petega vprašanega (20 odstotkov). S pol nižjo podporo (10,4 odstotka) sledi Šarčeva LMŠ, tretja je Levica (7,4 odstotka).
Sledijo Židanovi socialni demokrati (7 odstotkov) in Toninova Nova Slovenija (5,4 odstotka), ki ji umik iz koalicijskih pogovorov z levimi strankami očitno ni škodil.
Šesta je Cerarjeva SMC (4,8 odstotka), sedma Jelinčičeva nacionalna stranka (4,1 odstotka), osma pa stranka Alenke Bratušek (3,8 odstotka). Morebitnih novih predčasnih volitev se lahko boji Erjavčeva stranka DeSUS (1,7 odstotka), lestvico pa zaključujejo Pirati (1,3 odstotka).
Spet raste število neopredeljenih, ki so postali druga najmočnejša politična skupina (18,1 odstotka). Dobrih devet odstotkov (9,4 odstotka) ne bi izbralo nobene stranke, dva in pol odstotka (2,5 odstotka) pa ni želelo odgovoriti.
Najbolj všečen ostaja predsednik države Borut Pahor, za njim je evropska komisarka Violeta Bulc.
Tretji je "odpadnik" iz SMC Milan Brglez. Marjan Šarec je zamenjal mesto z Matejem Toninom. Sedma je evropska poslanka SDS Romana Tomc. Sledijo Dejan Židan, Luka Mesec in Alenka Bratušek. Janez Janša je 13., mesto za njim je Miro Cerar. Zadnji je tokrat prvak stranke DeSUS Karl Erjavec.
KOMENTARJI (454)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.