
Uprava za vojaško dediščino je namreč vladne, lokalne in strokovne institucije ter predstavnike veteranskih organizacij, katerih osnovno poslanstvo je tudi ohranjevanje spomina na dosežke osamosvojitve, pozvala, naj posredujejo imena predstavnikov. V komisijo so tako imenovani strokovnjaki s posameznih področij, ki delujejo na institucijah, pomembnih za izvedbo naloge postavitve spomenika slovenske osamosvojitve v Ljubljani, izhaja iz sporočila po seji vlade.
Slednja je upravi za vojaško dediščino v sodelovanju s pristojnimi ministrstvi minuli mesec naložila pripravo izhodišč za postavitev spomenika osamosvojitve.
Ideja o postavitvi spomenika osamosvojitve je sicer znova zaživela po tistem, ko se je zanjo v začetku maja na slovesnosti ob 78. obletnici osvoboditve Vrhnike zavzel nekdanji predsednik republike Milan Kučan.
Medtem ko so v poslanskih skupinah Svoboda, SD, SDS in NSi naklonjeni ideji o spomeniku osamosvojitve na Trgu republike, v Levici nasprotujejo odstranitvi Tršarjevega spomenika s Trga republike in menijo, da gre za nepremišljeno idejo.
KOMENTARJI (45)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.