Izjava predsednika države Janeza Drnovška ob odprtju novega Onkološkega inštituta, da je pri raku edino učinkovito zdravljenje onkološko, je sprožila veliko odzivov. Zdravniška stroka njegovo naklonjenost uradni medicini pozdravlja, zdravilci so pa so razburjeni in pravijo, da je predsednik, ko jih je imenoval šarlatani, žalil njihovo dejavnost.
Po vsem tistem, kar je delal v preteklosti, je njegova izjava blagorečeno nenavadna, menijo zdravilci. "Ko je izjavil, da ga je ozdravila narava, to je tisto kar mi počnemo. Morali bi ga vprašati, naj razjasni to korenito preobrazbo v tako kratkem času," je dejal predsednik sindikata zdravilcev Robert Lavtar. "To je žalitev za vse zdravilce - šarlatani. Lepo vas prosim, naj s prstom pokaže, kdo je šarlatan. Jaz še nobenega nisem spoznal."
Dejstvo, da se je predsednik države po treh mesecih v javnosti prvič pojavil na odprtju Onkološkega inštituta in kljub dosedanji praksi javno podprl uradno medicino, pove veliko, menijo nekateri zdravniki. Njegova potreba, da svoje mnenje deli z javnostjo, je pogumna, dodaja predsednik zdravstvene zbornice Vladislav Pegan. "Ta izjava je je moralna podpora uradni medicini," je prepričan Pegan.
Tudi predsednik slovenskega zdravniškega društva Pavel Poredoš je vesel Drnovškovih besed. "Vsekakor sem vesel te ocene. Izjave politikov imajo težo. Predvsem zato, ker se je predsednik prej drugače opredeljaval," je dejal Poredoš.
KOMENTARJI (31)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.