Prva stvar so elektronski pripomočki. Tako Sony predstavlja svojo kamero Bloggie, ki omogoča neposreden prenos na splet, Samsungov hladilnik pa glede na vsebino v njem lastniku ponudi recepte za pripravo hrane. Zvezda je tudi Intelova napoved, da bo začel proizvajati čipovje za mobilne telefone. Veliko oči je uperjenih tudi v proizvajalce televizijskih sprejemnikov, ki si želijo v dnevne sobe integrirati glasovni in znakovni nadzor.
Apple, ki na teh sejmih uradno ni prisoten, pa vseeno ohranja svoj primat, in to prek produktov, ki so nastali v tovarnah njegove konkurence. Tako bo vsaka televizija, ki bo omogočala prepoznavo glasu, konkurenca napovedanemu Applovemu iTV. Na tisoče stojnic prodaja tudi različne ovitke in torbice za Applove naprave.
Microsoft se vrača, Android pa pričakuje milijardo uporabnikov
S prenosniki 'ultrabook' postajajo prenosni računalniki tako "seksi" kot tablični računalniki, nekateri proizvajalci pa ponujajo celo produkte, ki združujejo obe napravi. Microsoft tokrat stavi na prihajajoči operacijski sistem Windows 8, ki bo deloval tako na mobilnih napravah kot tudi na osebnih računalnikih. Sistem naj bi bil precej uporaben, pot do uspeha pa mu lahko prepreči le prevelika uporabnost za mobilne naprave.
Sicer pa se nadaljuje dominanca Googlovega operacijskega sistema Android. Če je lani Android pravi bum dosegel skupaj s predstavitvijo Motorolinega mobilnika Xoom, pa tokrat Google z njim stavi tudi na druge naprave. Tako naj bi Android uporabljale tudi televizije, fotoaparati, avtomobili in podobno. Izvršni direktor Googla Eric Schmidt je dejal, da z Androidom ciljajo na milijardo uporabnikov.
In kje je prihodnost? Sony, Samsung, Panasonic, LG, Google in Apple se zavedajo, da prodaja elektronskih naprav ni dovolj. Vse družbe ponujajo tudi mrežo produktov, ki omogočajo lažje delo z napravami. Tako bo Samsungova kamera najbolje "sodelovala" s Samsungovi televizorji, obe napravi pa bosta imeli enak ali pa vsak podoben vmesnik. Vsi podatki bodo shranjeni na spletu in bodo zato dostopni kjer koli. Podobno je tudi z Applom, ostala podjetja pa stavijo bolj na kompatibilnost z vsemi napravami. Tako naj bi lahko s Sonyjevim televizorjem in Panasonicovo kamero dobili enake rezultate kot z napravama podjetja Samsung.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.