Prenova doslej veljavnega sistema naj bi bila potrebna tudi zato, da bi poleg ostalega omogočila predvsem učinkovito in optimalno evidentiranje unovčenih bonov ter vodenje vseh potrebnih evidenc, ki so neposredna podlaga za obračun in izplačilo subvencij ponudnikom študentske prehrane. Po besedah Godine naj bi bil zagon prenovljenega sistema prodaje bonov in evidentiranje njihove porabe v prihodnosti tudi podlaga za uvajanje novih storitev, ki jih bodo lahko ponudili študentom v bližnji prihodnosti. Tako veliko priložnost vidijo predvsem v aktivni uporabi interneta za prodajo bonov, saj bodo lahko študentje preko svetovnega medmrežja bone najprej rezervirali, kmalu zatem pa tudi kupovali. S tem naj bi dodatno znižali stroške za opremo, osebje in prostore pri prodaji bonov, verjetno pa bo kupovanje bonov prek interneta možno še pred letošnjim poletjem.
Kot je povedal Godina, bodo dosedanji boni v veljavi do 30. aprila, novi pa bodo veljali dva meseca od dneva nakupa. Tudi po tem času novi boni ne bodo zapadli, čeprav jih pri ponudnikih študentske prehrane več ne bo možno uporabiti, študentje pa bodo lahko takšne bone vrnili na prodajnih mestih, pri čemer jim bodo pri naslednjem nakupu odšteli vrednost vrnjenih bonov.
Projekta prenove dosedanjega sistema za računalniško podprto prodajo bonov so se pri obeh študentskih organizacijah lotili zaradi zakonskih sprememb, saj je slovenska vlada proti koncu lanskega leta izdala novelo uredbe o subvencioniranju študentske prehrane, s katero je spremenila dosedanji sistem subvencioniranja. Pristojno ministrstvo je nov koncept prodaje študentskih bonov potrdilo proti koncu januarja, tako da sta imeli obe študentski organizaciji na voljo dobrih 30 dni za vpeljavo celotnega sistema v prakso. Pripraviti so morali novo programsko opremo za prodajna mesta in za ponudnike študentske prehrane, izvesti razpis za izbor ponudnika za optične čitalce črtne kode in za ponudnika termičnih tiskalnikov ter vzpostaviti direktno povezavo ponudnikov študentske prehrane s prodajnimi mesti bonov, s čimer so želeli preprečiti in lažje odpraviti morebitne zlorabe ter ažurno in sprotno spremljati unovčevanje bonov.
V novi sistem prodaje študentskih bonov je ljubljanska študentska organizacija do zdaj investirala 13,6 milijona tolarjev, mariborska študentska organizacija pa dobrih devet milijonov. Investicijo so poleg obeh ŠOU podprli tudi ponudniki subvencionirane študentske prehrane, odslej pa bo na vseh prodajnih mestih po Sloveniji mogoče kupiti študentske bone za katerokoli restavracijo oziroma ponudnika študentske prehrane.