ponarejeni izdelek

Raziskava: Ponaredke namerno kupi 37 odstotkov Evropejcev

08. 06. 2022 09.47

Ponaredke namerno kupi 37 odstotkov Evropejcev, starih med 15 in 24 let, 21 odstotkov pa jih zavestno dostopa do piratskih vsebin, kaže pregled stanja intelektualne lastnine in mladih za leto 2022, ki ga je objavil Urad EU za intelektualno lastnino (EUIPO). Na tej ravni sta tudi deleža v Sloveniji, znašata namreč 37 in 20 odstotkov.

Google oglaševanje

26. 05. 2022 10.49

Pravijo, da če nisi prisoten na spletu, preprosto ne obstajaš! Se strinjaš? S trditvijo se vsaj deloma, če ne kar v celoti, najbrž strinjamo vsi. V zadnjih nekaj letih so se namreč oblika, način poslovanja in tržni trendi med podjetji pa tudi med ponudniki storitev oz. produktov in potrošniki tako spremenili, da jih težko primerjamo z načinom iz prejšnjega stoletja. Piko na i je spletnemu poslovanju zagotovo dodala še epidemija, ki je potrošnike spodbudila k nakupovanju z udobja kavča, podjetja pa k e-obliki poslovanja (sestanki preko spletnih komunikacijskih orodij, navezovanje novih stikov preko spletnih strani, idr.). V sodobnem času je torej ključnega pomena, da se podjetja predstavijo na spletu in aktivno participirajo pri vseh oglaševalskih aktivnostih, ki omogočajo, da jih potrošniki na spletu hitreje najdejo. Oglaševanje služi kot naložba za povečanje prodaje in prepoznavnosti vašega podjetja ali blagovne znamke.

12 odstotkov Slovencev namerno kupuje ponaredke

08. 06. 2021 10.08

V nakup ponarejenega izdelka je bil lani zaveden vsak deseti Slovenec, ugotavlja Urad EU za intelektualno lastnino (EUIPO). Hkrati je 12 odstotkov Slovencev ponarejene izdelke kupovalo namerno, v samem vrhu pa je Slovenija tudi pri uporabi piratskih spletnih vsebin, kaže študija.

Kdo služi na račun epidemije in prodaja zaščitne maske, ki to sploh niso?

10. 04. 2020 10.52

“Edina originalna visoko zaščitna maska za obraz, ki zadrži do 98 odstotkov bakterij.” Takšen je zapis na eni izmed embalaž zaščitnih mask, ki jih prodajajo na trgu in z zaščitnimi maskami nimajo nič skupnega, saj nimajo niti nosne zaponke. Edina stična točka je izkoriščanje epidemije in visoka cena, 25 evrov za 50 mask oziroma 50 centov za kos. "Voda je kalna in v akciji so najslabše možne roparice," pa je eden izmed komentarjev dolgoletnega dobavitelja medicinske opreme.

Kup očitnih laži, pa vendar ljudje nasedejo

17. 10. 2018 06.00

Več sto slovenskih zdravnikov in nekaj ministrov v priporu, milijon zavedenih bolnikov, v lekarnah pa zdravila brez učinka ... lažni strokovnjak in čudežna rešitev. To je le nekaj laži v že na prvi pogled sumljivem oglasu, ki se nekritično širi po spletu. Na zavajanje smo opozorili tudi ministrstvo za zdravje, ki je zadevo prijavilo policiji.

V operaciji Afrodita zaseženih več kot 20.000 ponarejenih izdelkov

03. 05. 2018 16.20

Europol je v najbolj obsežni akciji doslej zasegel več kot 20.000 kosov ponarejenih izdelkov in zaprl več kot 1000 profilov na družbenih omrežjih, kjer so prodajali te izdelke. Med zaseženimi predmeti so bili med drugim ponarejena zdravila, telefoni, parfumi, oblačila, kozmetika, nakit, očala in ure.

V ponarejeni kozmetiki poleg strupenih kemikalij tudi podganji iztrebki in človeški urin

20. 05. 2015 13.00

Pri spletnem nakupovanju kozmetičnih izdelkov moramo biti zelo previdni, saj je med njimi vedno več ponarejenih. Ti lahko vsebujejo strupene in rakotvorne kemikalije, med drugim živo srebro in svinec. Zaradi njih se lahko pojavijo alergije, izpuščaji, zatekanje ali opekline. V najhujših primerih pa vodijo celo v smrt.

Zamenjava ponarejenih Windows XP?

02. 12. 2004 00.00

Slovenski Microsoft se je odzval na pisanje medijev o možnostih zamenjave ponarejenega operacijskega sistema Windows XP za pristno različico.

Je Fingušt poneveril izvide?

16. 09. 2002 00.00

Inšpektorji ptujske veterinarske uprave so ugotovili, da je podjetje Mesoizdelki Jože Fingušt v nasprotju z rezultati laboratorijskih izvidov javnosti prikazalo, da so živila primerna za uporabo.