
Lokostrelstvo se pojavi prvič med 3. in 2. stoletjem pred našim štetjem, tekmovalno v 11. stoletju. Na Olimpijske igrah so prvi lokostrelci napenjali loke leta 1900 v Parizu, vendar je panoga ostala na OI le do leta 1920. No, leta 1972 pa se je šport vrnil na OI v bavarski prestolnici.


Najboljši lokostrelci tekmujejo pod zastavo Južne Koreje, med najboljše se težko uvrščajo ostali. Tudi v Sloveniji zanimanje za ta šport narašča.

Po nastopu medijskih zvezd, v športni dvorani v Šenčurju, pred finalom moštvenega tekmovanja, na 15. državnem prvenstvu v lokostrelstvu, bo zanimanje za ta šport, ki zahteva veliko zbranosti, natančnosti in polne osredotočenosti, zagotovo še večje.

Avreolo medijskega Robin Hooda si je z natančnimi streli povsem zanesljivo zagotovil Matjaž Tanko. Za njim so ostali alpinist Tomaž Humar, maratonski plavalec Martin Strel, pevec Andrej Šifrer, plavalec Borut Petrič, voditeljica oddaje Pop in Andreja Virk Žerdin, padalka Irena Avbelj in aktualna miss Slovenije Sanja Grahor. Matjaž Jaušnik je s sočnimi komentarji popestril medijsko lokostrelsko tekmovanje.

Pravi zmagovalci Šenčurja so: Darja Sluga (sestavljeni lok), Dolores Čekada (ukrivljeni lok), Manca Leben (goli lok), Vanda Natlačen (dolgi lok), Dejan Sitar (sestavljeni lok), Matej Povž (ukrivljeni lok), Maksi Muznik (goli lok), Lovre Jesenovec (dolgi lok).

KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.