Raziskovalci najprej sploh niso opazili, da gre za starejšo ptico, ker njeno perje ni bilo niti malo sivo, okoli oči pa ni bilo nobenih znakov utrujenosti.

Prvi obroček je ta ptica dobila že leta 1956. Označil jo je strokovnjak za ptiče Charles Robbins, ki je zdaj star več kot 90 let. Vnovič so jo opazili leta 2002, ko so ji na nogo namestili nov kovinski obroček. Te je zaradi obrabe treba menjati približno enkrat na deset let. Že leta 2002 je bila Wisdom pri 52 letih najstarejša samica iz vrste albatrosov v Severni Ameriki.
Vodja centra za preučevanje divjine pri Ameriškem geološkem inštitutu v Patuxentu Bruce Peterjohn je presenečen nad dejstvom, da se Wisdom še vedno lahko razmnožuje in skrbi za potomce, čeprav večina ptičev na drugih otokih severozahodnega Tihega oceana navadno dočaka le od 30 do 40 let.
Peterjohn meni, da bo fenomen Wisdom prispeval k povečanemu zanimanju za preučevanje albatrosov. Mogoče bi označevanje in spremljanje večjega vzorca albatrosov pokazalo, da njena starost sploh ni tako izjemna.
Starost Wisdom verjetno pomeni, da je preživela vsaj dva partnerja, ampak o tem raziskovalci nimajo podatkov. Peterjohn domneva, da je imela v svojem življenju okoli 30 mladičev. Tudi tokrat so prepričani, da jajca ni posvojila, ampak da je njeno. Ni še znano, ali se bo iz njega izvalil samec ali samička.

Wisdom je predstavnica vrste laysanski albatros, ki jo seznam Mednarodne zveze za zaščito narave (IUCN) uvršča med "skoraj ogrožene". Po poročilih IUCN sestavlja populacijo laysanskih albatrosov 590.926 parov, ki živijo v kolonijah na severozahodnih havajskih otokih Midway in Laysan.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.