
Naslov svetovnih prvakov so si priborili Olga Pileva, Svetlana Išmuratova, Ivan Čerezov in Nikolaj Kruglov, ki so za 7,3 sekunde premagali drugo rusko ekipo v postavi Bogalij, Zajceva, Čepikov, Rožkov. Bronasto odličje so si z zaostankom 34,2 sekunde priborili Nemci.
Izmed dveh slovenskih štafet je bila po pričakovanju boljša tista, za katero so nastopili Teja Gregorin, Tadeja Brankovič, Janez Ožbolt in Janez Marič, ki je osvojila deveto mesto, Andreja Mali, Dijana Grudiček, Klemen Lauseger in Matjaž Poklukar pa so končali na 15. mestu.
Premierna dirka mešanih štafet je na sibirskem prizorišču poskrbela za veliko navdušenje, saj sta prav njuni ekipi pobrali najboljši uvrstitvi, še poseben razlog za veselje pa je bil zmagovalni prihod Kruglova, sicer rojenega prebivalca Hanti Mansiska. Po "ženskem" delu tekme so se na vrhu menjale Bolgarke, Rusinje in Francozinje, slednje pa so kot prve štafeto predale moškim kolegom. Toda v drugem delu sta se na prvem mestu izmenjevali le še ruski ekipi. Drugoligaša Sergej Čepikov in Sergej Rožkov sta bila obakrat boljša po streljanju leže, stoje pa sta bila bolj zbrana Čerezov in Kruglov, ki sta svoji ekipi prinesla zlato medaljo. Tekma ni bila izpeljana na nedavnem svetovnem prvenstvu v Hochfilznu zato, ker jo je Mednarodna smučarska zveza (IBU) uvedla šele tik zatem, ko je bil spored za SP že sestavljen, zato so se odločili, da tekmo izpeljejo na finalu letošnjega svetovnega pokala.
Vodstvo IBU zdaj upa, da bo mešana štafeta že leta 2010 del olimpijskega programa v Vancouvru. Bronasto odličje so pričakovano osvojili Nemci, ki pa jim je po nastopu prve tekmovalke Uschi Disl, odteči je morala kazenski krog, kazalo zelo slabo. Norvežani so edini od večjih reprezentanc tekmo vzeli bolj za šalo in štartali z eno samo štafeto. Brez prvega zvezdnika Oleja Einarja Bjoerndalna so s kar tremi kazenskimi krogi končali šele na desetem mestu.

Slovenski štafeti sta se dolgo časa zelo izenačeno borili za mesta okrog deset najboljših. Malijeva je vsega skupaj štirikrat popravljala z dodatnimi naboji, medtem, ko se je Gregorinova le s tremi popravki na drugem streljanju že prebila med deseterico in kot deveta predala Brankovičevi. Ta je svoj nastop opravila brez napake na strelišču in zadržala deveto mesto ter predala prvemu moškemu tekmovalcu Ožboltu.
V drugi slovenski štafeti je medtem Malijeva kot petnajsta predala Grudičkovi, ki ji je uspelo skupno le z dvema popravkoma pridobiti tri mesta in predati Lausegerju kot dvanajstemu. Ožbolt je za prvo slovensko štafeto pridobil še eno mesto, saj je zgolj po enkrat popravljal na obeh streljanjih, Mariču pa je predal kot osmi. Medtem je tudi Lauseger z le dvema popravkoma pridobil drugi štafeti eno mesto in enajsti predal zadnjemu slovenskemu tekmovalcu Matjažu Poklukarju. Medtem se je Marič s Francozom Poireejem in Poljakom Sikoro že boril za šesto mesto. Na prvem streljanju leže je dvakrat popravljal, na drugem stoje pa je moral dvakrat v kazenski krog in Francoz, Poljak ter Ukrajinec so vsak le z enim popravkom švignili mimo. Marič je potem sicer do cilja brez večjih težav zadržal končno deveto mesto. Podoben strelski scenarij se je odvil tudi Poklukarju. Na prvem streljanju je opravil zgolj z enim popravkom, na drugem streljanju pa se je prav tako dvakrat zavrtel v kazenskem krogu in v cilju končal na 15. mestu.
Izidi:
1. Rusija 1 1:13:24,2 (0+9)
(Pileva, Išmuratova, Čerezov, Kruglov)
2. Rusija 2 + 7,3 (1+7)
(Bogalij, Zajceva, Čepikov, Rožkov)
3. Nemčija 1 34,2 (1+15)
(Disl, Wilhelm, Greis, Gross)
4. Češka 36,0 (1+6)
5. Francija 2 45,9 (0+9)
6. Francija 1 1:07,9 (1+9)
7. Ukrajina 1:10,1 (0+12)
8. Poljska 1:23,0 (0+9)
9. Slovenija 1 2:49,0 (2+10)
(Gregorin, Brankovič, Ožbolt, Marič)
10. Norveška 3:12,0 (3+12)
...
15. Slovenija 2 4:29,1 (2+12)
(Mali, Grudiček, Lauseger, M. Poklukar)