Dve srečanji sta se končali po podaljšku, Seattle je bil v Oaklandu s 111:108 boljši od Golden Statea, prav tako na gostovanju pa so bili Konjeniki iz Clevelanda boljši od Miamija (86:81).
V Memphisu je bil za zmago gostiteljev najzaslužnejši Jason Williams, ki je deset od svojih 26 točk dosegel v dobri minuti zadnje četrtine, kar je bilo dovolj za vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok. Grizliji so na kolena Lakerse spravili šele drugič v medsebojnih obračunih, prvič so slavili 23. februarja 1999, takrat še v Vancouvru. V zadnji minuti srečanja so domači košarkarji zadeli vseh osem prostih metov, na koncu pa zabeležili najslajšo zmago, odkar so se preselili v Memphis.

Prvi mož srečanja v Minneapolisu je bil spet Kevin Garnett, ki je z 20 točkami in 14 skoki prekinil sušo Volkov na zadnjih treh tekmah. Poškodovanega Terrella Brandona je uspešno nadomestil Chauncey Billups, ki je dosegel 17 točk, Joe Smith pa točko manj. V prvi peterki je začel tudi slovenski reprezentant Rašo Nesterovič, ki je na parketu prebil 40 minut, ob metu iz igre 3:8 pa je dosegel osem točk in osem skokov. Korak z nasprotnikom je večji del srečanja za Sršene držal Baron Davis z 25 točkami.
Nadzvočni iz Seattla so si zmago zagotovili v zadnjih 13 sekundah podaljška. Najprej je bil uspešen Rashard Lewis, nakar je dva prosta meta zadel še Gary Payton in uspoda Bojevnikov je bila zapečatena. V medsebojnih dvobojih je Seattle zmagal že devetič zapored. Golden State je sicer ob polčasu izgledal že izgubljen, saj je zaostajal že za 22 točk, kljub vsemu pa se je vrnil v igro, a za zmago ni bilo dovolj.
Ključna prosta meta je v zadnjih sekundah podaljška zadel tudi Jumaine Jones, ki je bil z 18 točkami in 14 skoki najzaslužnejši za zmago Clevelanda v Miamiju. Slednji je na zadnjih 20 tekmah zmagal samo trikrat, tokrat pa so bili domači košarkarji blizu četrtemu slavju, a sta jih v rednem delu pokopala Jones in Andre Miller z uspešnima metoma izza črte.
V Bostonu so domači Kelti z 98:92 ugnali Utah Jazz. Celticsi so zabeležili peto zaporedno zmago na domačem parketu, na zadnjih 13 tekmah pa desetkrat parket zapuščali kot zmagovalci. Njihov izkopiček v sezoni je 16-8, osem zmag nad 50-odstotki pa so imeli nazadnje v sezoni 1991/1992. Za gostitelje je največ točk dosegel Antoine Walker - 19.
Washington je proti Orlandu (93:75) zabeležil osmo zaporedno zmago, kar so njegovi košarkarji nazadnje storili v sezoni 1982/1983. Michael Jordan se ni preveč izkazal. Dosegel je deset točk ob slabem metu iz igre 3:16. Uspešnejši od njega je bil Hubert Davis z 19 točkami, na drugi strani pa je Mike Miller dosegel 14 točk za Orlando, ki je dosegel najmanj točk v sezoni.
V Indianapolisu Primož Brezec ni igral in tako ni pripomogel k zmagi Hitrostnikov s 100:94 nad New Jersey Netsi. S tem so prekinili niz štirih zaporednih zmag Mrežicam, najbolj uspešen pa je bil Jermaine O'Neal z 29 točkami. Reggie Miller je zbral 14 točk, bolj kot to pa je zanimivo, da je na večni lestvici strelcev NBA na 19. mestu prehitel Larryja Birda.
Izidi v NBA:
Philadelphia 76'ers - Atlanta Hawks 94:83
Indiana Pacers - New Jersey Nets 100:94
Boston Celtics - Utah Jazz 98:92
Orlando Magic - Washington Wizards 75:93
Minnesota Timberwolves - Charlotte Hornets 94:89
Miami Heat - Cleveland Cavaliers 81:86 (podaljšek)
Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 114:108
San Antonio Spurs - Denver Nuggets 109:74
Portland Trail Blazers - Detroit Pistons 83:81
Golden State Warriors - Seattle SuperSonics 108:111 (podaljšek)