Odbojkarji so s pripravami na poletne obračune pričeli že v sredini maja v Kranjski gori, kamor je po koncu klubskih obveznosti pripotoval tudi Tine Urnaut. Korošec, ki je v elitnem italijanskem prvenstvu zastopal že številne klube, meni, da je ena največjih prednosti slovenske reprezentance prav v prijateljskih vezeh, ki so se skozi leta stkale v slačilnici in na igrišču. V klubski odbojki se namreč igralci le poredko dalj časa zadržijo v enem samem klubu.
"V klubu, predvsem v odbojki le redko naletiš na nekoga, ki vso kariero preživi v enem samem klubu. V košarki, nogometu je to precej pogostejši pojav. Tudi odbojkarski trenerji se pogosto menjajo, ne pomnim, da bi kdo preživel več kot pet let v enem samem klubu. Če se dobro znajdeš v nekem okolju in imaš super ekipo so menjave bolj negativna, kot pa pozitivna, plat odbojke," zatrjuje Urnaut, čigar mesto v novi klubski sezoni še ni povsem znano. Kapetan slovenske izbrane vrste je v minuli sezoni branil barve Modene, po rošadah v klubu, pa bo kariero najverjetneje nadaljeval na Kitajskem. Tam se je lani nekaj časa preizkušal tudi Klemen Čebulj.
"Smo prav super klapa, a…"
Slovenski odbojkarji ob napornem urniku to poletje ne bodo imeli veliko časa za poležavanje na plaži. Le teden dni po uvrstitvi v Ligo narodov so pričeli z novimi pripravami na kvalifikacije za OI, v Gdansku se bodo pomerili s Francijo, Tunizijo in Poljsko. Ob strnjenem ritmu tekem in treningov ter odsotnosti družine so tako reprezentančne priprave dosti zahtevnejše od klubskih. S tem se strinja tudi Urnaut: "Mislim, da so reprezentančne bolj naporne. Veliko časa preživimo po hotelih, medtem ko se v klubu lahko vračaš domov. Bolj si prost. Z reprezentančnimi soigralci bomo nekaj mesecev ves čas skupaj, tudi spored tekem je bolj zgoščen. V klubu imaš običajno vsaj nekaj dni premora. Tu ves čas preživimo v hotelu... Saj ni nič narobe, odlično se razumemo, smo prav super klapa, a je drugače, če greš lahko domov, k družini. Mi se ves čas gledamo in smo na kupu."
"Bili smo kot tempirana bomba, ki bo zdaj, zdaj eksplodirala"
Od leta 2015, ko je Slovenija pod vodstvom Andree Gianija posegla po evropskem srebru, se reprezentanca ni bistveno spremenila. Še več, kot priznava Urnaut, so fantje za nov uspeh pred domačo publiko še nekoliko bolj motivirani. "Takrat smo dolgo časa delali, trpeli,... v tem smislu, da nismo nikoli naredili rezultata. Bili smo kot tempirana bomba, ki bo zdaj, zdaj eksplodirala. S pomočjo Giannija, ki je prinesel malo discipline v igri, mirnosti, nam je uspelo. Od takrat do danes se reprezentanca ni kaj dosti spremenila. Vsi imamo iste želje, morda smo še bolj veseli in motivirani, ker igramo pred domačo publiko. Poleg tega smo dosti bolj izkušeni kot takrat," zaupa Korošec, ki največjo prednost slovenske reprezentance vidi prav v servisu: "Če dobro serviramo, se lahko dobro branimo in kontra napadamo. Če nam to uspe imamo dobre možnosti za zmago."
Pred dvema letoma, septembra 2017 se je v Carigradu spisala nova slovenska športna pravljica. Košarkarji so poskrbeli za pravo evforijo na sončni strani Alp, ki je vrhunec dosegla z zmago v finalu nad Srbijo. Slovenski odbojkarji zagotavljajo, da bodo dali vse od sebe, da dve leti po uspehu košarkarjev, sami spišejo nov slovenski športni uspeh. "Za to se trudimo iz dneva v dan. Vsi si želimo narediti vrhunski rezultat. A potrebno je iti po korakih, tekmo za tekmo. Nikoli se ni dobro izkazalo, če smo razmišljali preveč vnaprej," pojasnjuje Urnaut in izrazi upanje, da bo trud odbojkarjev s polnimi tribunami nagradilo tudi slovensko občinstvo: "To je velika prednost, upam, da se bodo tribune napolnile in bomo igrali pred polno dvorano. Glasno navijanje s tribun nas zagotovo dvigne."
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.